Stare Miasto w Elblągu
Elbląskie Stare Miasto jest jednym z największych miejsc tego typu w całej Europie pod względem powierzchni terenu objętego kompleksowymi badaniami archeologicznymi. Nic dziwnego, gdyż elbląska starówka ma za sobą niezwykle burzliwą historię - powstała ona już w połowie XIII wieku, a po wielu wiekach rozkwitu została niemal doszczętnie zniszczona w wyniku II wojny światowej.
Kanał Elbląski
Kanał Elbląski w 2007 roku został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Łączna długość kanału wynosi 84 km, a pracę nad jego projektem rozpoczęto już w 1837 roku.
Katedra św. Mikołaja
Pierwotnie był to kościół farny oraz siedziba najstarszej w mieście parafii św. Mikołaja. Czy wiesz, że katedra w Elblągu należy do najwyższych obiektów sakralnych w Polsce? Wysokość wieży wynosi niemal 100 metrów.
Muzeum archeologiczno-historyczne w Elblągu
W elbląskim muzeum znajduje się jedna z największych w Europie kolekcji ceramiki kadyńskiej, pochodzącej ze zbiorów elbląskiego kolekcjonera. Składają się na nią przepiękne artefakty z terakoty, kamionki oraz bogata ceramika budowlana. Godne uwagi są również liczne eksponaty etnograficzne, które są pamiątkami po dawnych mieszkańcach Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej.
Bażantarnia
Chodzi o zabytkowy park leśny położony na skraju Wysoczyzny Elbląskiej, przez który przepływa Srebrny Potok. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, gdzie można natknąć się na spacerujące bażanty - w XVIII wieku mieszkańcy nadali temu parkowi nazwę Vogelsang, która oznaczała ptasi śpiew.