Czechy na narty

Czechy
Czechy na narty

Czechy — na narty i nie tylko

Czechy może niekoniecznie od razu kojarzą się Państwu z nartami, jednak ten nieposiadający dostępu do morza kraj oferuje bardzo dobre warunki śniegowe, rozwiniętą i nowoczesną infrastrukturę oraz malownicze zimowe kurorty położone głównie w na północy, w bajecznych czeskich Karkonoszach. Ponadto, odwiedzających przyciągają tu również niewygórowane ceny i oczywiście wyborna lokalna kuchnia oraz piwo, czyli trunek, który warzony jest tu nieprzerwanie od czasów średniowiecza.

Wyjazd na narty — kierunek Czechy!

Wybierając się na narty do Czech, fani tego sportu najchętniej odwiedzają albo słynące z dużych opadów białego puchu Karkonosze, których najwyższym szczytem jest mająca 1602 m n.p.m. Śnieżka albo nieco niższe Góry Izerskie, których łagodne stoki są wprost idealne zwłaszcza dla początkujących i mniej doświadczonych wielbicieli szusowania.

W Karkonoszach na miłośników narciarstwa zjazdowego i biegowego czekają perfekcyjnie przygotowane, dodatkowo naśnieżane, oświetlane i zapewniające nie lada emocje trasy, o łącznej długości ponad 150 kilometrów. Do najpopularniejszych ośrodków sportów zimowych w tej części kraju należą zaś m.in. słynny Szpindlerowy Młyn, Janské Lázně, Pec pod Śnieżką oraz Černý Důl.

Ogromną popularnością wśród narciarzy i nie tylko cieszy się także przepiękny Harrachov. Wśród tutejszych tras znajduje się sporo tras czerwonych i czarnych, a oprócz narciarstwa można tu również spróbować snowboardingu lub saneczkarstwa.

Apres ski

Czeskie ośrodki narciarstwa to z pewnością miejsca, w których nie sposób się nudzić. Poza uprawianiem ekscytujących sportów zimowych można tu także m.in. oddawać się słodkiemu lenistwu w renomowanych centrach typu wellness lub odwiedzić całą rodziną wspaniałe parki wodne.

Specjalnością czeskich spa są jednak cudowne, lecznicze kąpiele piwne. Zapewnią one błogi relaks i regenerację po szaleństwach na stoku i w dodatku połączone są z degustacją lokalnych gatunków tego szlachetnego i wybornego złotego trunku.

Będąc w Czechach, nie można też nie skosztować podawanych tu niemalże wszędzie słynnych knedlików, które smakują wyśmienicie i to zwłaszcza po dniu spędzonym na zjazdach. Podaje się je najczęściej z piwnym gulaszem i kwaszoną kapustą, po prostu palce lizać!

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Czechach Casamundo Noclegi w Czechach Interhome Noclegi w Czechach TripAdvisor Noclegi w Czechach Novasol Noclegi w Czechach Wimdu Noclegi w Czechach edom Noclegi w Czechach HomeAway Noclegi w Czechach BookApart.com Noclegi w Czechach Noclegowo.pl Noclegi w Czechach 9flats.com Noclegi w Czechach HouseTrip Noclegi w Czechach Belvilla Noclegi w Czechach DanCenter Noclegi w Czechach IdoSell Booking Noclegi w Czechach Holiday Home Noclegi w Czechach Inter Chalet Noclegi w Czechach only-apartments Noclegi w Czechach Migoa Noclegi w Czechach