Noclegi i agroturystyka Cieszyn

Porównano 88 dostępnych noclegów, znalezionych na 18 stronach rezerwacyjnych
Cieszyn

Polecane noclegi w Cieszynie

Szukaj noclegów w Cieszynie: od 75 zł za noc

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 75 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 248 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 177 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 9 gości ∙ 4 sypialnie
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 423 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 392 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 160 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 8 gości ∙ 4 sypialnie
Cieszyn, cieszyński, Polska
od 406 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Goleszów, cieszyński, Polska
od 192 zł
Booking.com
5,0
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Cieszynie

 • Internet (66)
 • Dla niepalących (61)
 • Garaż (55)
 • TV (50)
 • Przyjazny zwierzętom (47)
 • Balkon/Patio (42)
 • Kuchnia (34)
 • Ogród (34)
 • Grill (29)
 • Klimatyzacja (22)
 • Sauna (21)
 • Pralka (18)

Pogoda w Cieszynie


-4°

-4°

-1°
14°
19°
22°
11°
25°
13°
25°
13°
19°
14°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawione są warunki pogodowe panujące w Cieszynie przez cały rok. Najgorętszy miesiąc to lipiec, kiedy temperatura wzrasta do 25°. Natomiast, styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w Cieszynie z temperaturami poniżej -4°. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest styczeń. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Nocleg w Cieszynie, czyli z wizytą u Książąt i jelonka

Domek w Cieszynie? Dlaczego nie! Tylko tutaj,w jednym miejscu poznasz zawiłe dzieje historii i spróbujesz jedynego w swoim rodzaju ciasta drożdżowego, którego receptura jest pilnie strzeżoną tajemnicą cieszyńskich cukierników.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać do Cieszyna?

Cieszyn leży właściwie na granicy z Czechami. Za "miedzą" rozpoczyna się już tzw. Czeski Cieszyn. Z miast Górnego Śląska kursują tu liczne autobusy. Ciekawostką jest także sieć szynobusów Kolei Śląskich (kilka w ciągu dnia). Można z nich skorzystać, jadąc z Katowic. Przejazd kosztuje kilkanaście złotych. Można też urozmaicić sobie przejazd, wybierając opcję kombinowaną. Dobrym rozwiązaniem może być dojazd choćby do Bielska Białej (lub do miejscowości Czechowice-Dziedzice). Do tego pierwszego miasta jeżdżą bezpośrednie pociągi pospieszne spółki TLK z Warszawy, ale także z wielu miast północnej Polski.

Z Bielska co kilkadziesiąt minut odjeżdżają autobusy albo busy do Cieszyna. Równie dobre są połączenia z Katowic oraz Krakowa. Z małopolskiego dworca autobusy lub minibusy do Cieszyna kursują mniej więcej raz na godzinę, a koszt biletu to około 20 złotych, podobnie jak z Katowic. Do Krakowa czy Katowic, oprócz pociągu, można także dojechać autobusami PKS lub autokarami przewoźników prywatnych.

Jeśli wybieramy się na wycieczkę własnym środkiem transportu, autostradami lub drogami szybkiego ruchu bez problemu na Górny Śląsk, skąd dalej do Cieszyna prowadzi droga S1.

Kulinaria

Cieszyńskie smaki, które na długo zostaną w pamięci

Robiąc wypady i urządzając sobie spacery z agroturystyki w Cieszynie, warto zrobić przerwą na małe conieco. A jeśli przekąska, to tylko legendarna cieszyńska kanapka ze znakomicie doprawionym śledzikiem, którą można dostać w sklepach sieci Społem. Twój pobyt w domku letniskowym w Cieszynie nie będzie kompletny bez skosztowania tej swojskiej zakąski.

Marzy ci się deser inny niż wszystkie? Koniecznie spróbuj tradycyjnych "kołoczy". To unikalne, cieszyńskie ciasto charakteryzuje się apetycznym złocistym kolorem i pulchnym ciastem drożdżowym. Nadzienie może być z maku lub z sera, a wierzch można dodatkowo posypać cukrem pudrem. Średnica ciasta zależy przede wszystkim od stopnia fantazji gospodyni. Jest to absolutna specjalność regionu, której nie spotkamy nigdzie indziej. Spędzając urlop w Cieszynie, koniecznie skuś się na tę słodką przekąskę.

Atrakcje turystyczne

Cieszyn, czyli miasto z historią

Cieszyn niewątpliwie ma się czym pochwalić, jeślil chodzi o historyczne miejsca i warte uwagi zabytki. W pierwszej kolejności należy udać się na Górę Zamkową. Jej dzieje zaczynają się już w XII wieku. Wtedy na wzgórzu zaczął kształtować się system zabudowań obronnych. Wzniesiono wówczas wieże obronne i połączono je wysokim murem. Do dziś zachowała się wieża na planie kwadratu, tak zwana Wieża Piastowska, wzbogacona kilka wieków później o nadbudowany krenelaż. Dzięki zakrojonym na szeroką skalę badaniom archeologicznym, w tym miejscu odsłonięte zostały jeszcze dwie wieże. W tak ufortyfikowanym kompleksie, według źródeł, istniał na pewno imponujący obiekt pałacowy. Domek letniskowy w Cieszynie lub w okolicach na pewno pozwoli nam pogłębić znajomość historii oraz lepiej poznać burzliwe dzieje regionu.

Inną atrakcją jest dawna rezydencja Habsburgów, czyli dzisiejszy Pałac Myśliwski, który powstał w połowie XIX wieku na szczątkach znajdującego się tutaj zamku gotyckiego. Pałac został wzniesiony w stylu klasycystycznym, a w środku znajdowały się pokoje gościnne arcyksięcia cieszyńskiego oraz kancelarie. Od 1947 ma tu swoją siedzibę znakomita Szkoła Muzyczna. Obok niej niegdyś mieściła się oranżeria, w której koncertowały takie sławy jak choćby Franciszek Liszt.

Od 2005 roku w zrekonstruowanej i odnowionej oranżerii znajduje się siedziba stowarzyszenia Zamku Cieszyn. Jeśli planujesz noclegi w tym miejście, na pewno będziesz mieć okazję dowiedzieć się, jaka jest specyfika tej organizacji. Można jedynie zdradzić, że jest to niespotykana inicjatywa, która ma na celu umacnianie konkurencyjności śląskich przedsiębiorstw poprzez udoskonalanie wzornictwa wyrobów regionalnych. Dla koneserów znajduje się tu także mała winiarnia. Na wewnętrznym dziedzińcu pałacu znajdziemy natomiast świetnie zaopatrzoną i pomocną informację turystyczną. Można tu także zakupić oryginalne pamiątki w postaci rękodzieła ludowego o śląskich tradycjach.

Jeśli zdecydujesz się wynająć na czas wakacji domek w Cieszynie, wszystkie powyższe atrakcje będą na wyciągnięcie ręki.

Atrakcje dla rodziny

Różowy jelonek przy moście

Planujesz noclegi w Cieszynie wraz z całą rodziną? Wybierz się na most, który łączy to miasto z Czeskim Cieszynem i zwróć uwagę na stojącego nieopodal różowego jelonka, który już zdążył stać się niekwestionowanym ulubieńcem dzieci, które mogą podziwiać świat, siedząc na jego grzbiecie. Ten oryginalny pomnik, stworzony przez dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy, ma na celu przede wszystkim rozweselenie, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Trzeba przyznać, że z dobrym skutkiem.

Domek letniskowy w Cieszynie lub okolicach to świetny pomysł na niezapomniany urlop w nieoczywistym miejscu.

Zwiedzanie i atrakcje w Cieszynie

Aktywny wypoczynek na polsko-czeskim pograniczu

Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Muzeum w dawnym pałacu hrabiów Larischów. Należy do najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej. Odnajdziesz tu liczne świadectwa bogatej historii regionu oraz ciekawe ekspozycje etnograficzne i fotografii.

Muzeum Drukarstwa

Cieszyn i cały Śląsk Cieszyński posiadają długie tradycje drukarskie. Na ekspozycję muzeum składają się maszyny drukarskie, czcionki, matryce i prasy dociskowe, które przybliżą ci tajniki drukarskiego rzemiosła.

Wieża Piastowska

Znajdziesz ją na Górze Zamkowej. Jest to jedyna zachowana, z dawnych czterech, wieża obronna zamku książąt cieszyńskich. Wspaniały przykład kamiennej konstrukcji z XIV wieku.

Góra Zamkowa

Niewysokie wzniesienie o doskonałych właściwościach obronnych. Pierwsze osady powstały tutaj w X wieku. To na jej wierzchołku wybudowano późniejszą siedzibę Piastów Cieszyńskich – Zamek w Cieszynie.

Rynek Starego Miasta

Powstał w XV wieku i w niezmienionym kształcie przetrwał do dzisiaj. Przy rynku mieścił się ratusz miejski oraz kamienice najbogatszych mieszczan.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Cieszynie Casamundo Noclegi w Cieszynie Interhome Noclegi w Cieszynie TripAdvisor Noclegi w Cieszynie Novasol Noclegi w Cieszynie Wimdu Noclegi w Cieszynie edom Noclegi w Cieszynie HomeAway Noclegi w Cieszynie BookApart.com Noclegi w Cieszynie Noclegowo.pl Noclegi w Cieszynie 9flats.com Noclegi w Cieszynie HouseTrip Noclegi w Cieszynie Belvilla Noclegi w Cieszynie DanCenter Noclegi w Cieszynie IdoSell Booking Noclegi w Cieszynie Holiday Home Noclegi w Cieszynie Inter Chalet Noclegi w Cieszynie only-apartments Noclegi w Cieszynie Migoa Noclegi w Cieszynie

Więcej miejscowości w okolicy