Chorwacja wakacje

Chorwacja
Chorwacja wakacje

Chorwacja — wymarzone wakacje dla całej rodziny!

Chorwacja — kierunek na wakacje jakich mało. Ten niewielki kraj, położony u wybrzeży Morza Adriatyckiego, zachwyca bowiem nie tylko słonecznymi przepięknymi plażami, ale również niezwykłym bogactwem kulturowym. Dzięki temu można tu bez trudu połączyć błogi relaks na łonie natury z aktywnym wypoczynkiem i zwiedzaniem. Jeśli jeszcze dodać do tego intensywne życie nocne, wspaniałe festiwale i imprezy muzyczne oraz liczne rozrywki dla najmłodszych otrzymujemy istny wakacyjny raj, w którym każdy znajdzie coś tylko dla siebie.

Dalmacja — perła Adriatyku!

Wybierając się na wakacje do Chorwacji, wprost nie można nie zobaczyć choćby niewielkiej części wspaniałego, liczącego aż 400 kilometrów długości, niepowtarzalnego wybrzeża dalmatyńskiego. Ta niemalże magiczna kraina dzieli się na trzy wyjątkowe regiony: Dlamację Środkową, Północną oraz Południową.

W Dalmacji Środkowej na wielbicieli kąpieli morskich i słonecznych czekają cudowne wyspy, lazurowe morze i jedne z najpiękniejszych plaż w kraju. Najpopularniejszym kurortem jest zaś tętniące życiem miasto Makarska, słynące nie tylko z różnorodnych imprez, ale także z ciekawej zabudowy oraz możliwości uprawiania emocjonujących sportów wodnych.

Z kolei Dalmacja Północna to niewątpliwie prawdziwe eldorado dla fanów turystki pieszej i rowerowej. Tu znajdują się bowiem aż trzy parki narodowe, a na szczególną uwagę podróżników zasługuje wyspa Krk z jeziorami i wodospadami, oraz śródziemnomorski port Zadar z unikalnymi "morskimi organami".

Historyczny Dubrownik, a może Park Jezior Plitwickich?

Planując wakacje w Chorwacji, należy też uwzględnić Dubrownik. Założone w I połowie VII wieku miasto obfituje w interesujące zabytki świeckie i sakralne. Wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO fenomenalna starówka z pewnością zadowoli amatorów zwiedzania. Tutejsze widoki zapierają dech w piersi, a dziesiątki urokliwych uliczek zapraszają do romantycznych spacerów o zachodzie słońca.

Natomiast Park Jezior Plitwickich to aż 16 jezior z wieloma imponującymi wodospadami i unikatową fauną i florą. Tu każdy miłośnik przyrody poczuje się jak ryba w wodzie, a dzięki wytyczonym szlakom można bez przeszkód odkrywać kolejne wspaniałości tej bajecznej krainy. Dodatkową atrakcję stanowi sąsiedztwo stolicy kraju — Zagrzebia.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Chorwacji Casamundo Noclegi w Chorwacji Interhome Noclegi w Chorwacji TripAdvisor Noclegi w Chorwacji Novasol Noclegi w Chorwacji Wimdu Noclegi w Chorwacji edom Noclegi w Chorwacji HomeAway Noclegi w Chorwacji BookApart.com Noclegi w Chorwacji Noclegowo.pl Noclegi w Chorwacji 9flats.com Noclegi w Chorwacji HouseTrip Noclegi w Chorwacji Belvilla Noclegi w Chorwacji DanCenter Noclegi w Chorwacji IdoSell Booking Noclegi w Chorwacji Holiday Home Noclegi w Chorwacji Inter Chalet Noclegi w Chorwacji only-apartments Noclegi w Chorwacji Migoa Noclegi w Chorwacji