Windsurfing w Chorwacji

Chorwacja

Windsurfing w Chorwacji - Najlepsze noclegi

Windsurfing w Chorwacji

Chorwacja — windsurfing dla każdego!

Chorwacja to niesamowicie atrakcyjny kraj położony nad Adriatykiem, oferujący urlopowiczom przepiękne szerokie plaże, dziewicze wyspy oraz zachwycające nadmorskie kurorty obfitujące w liczne antyczne i średniowieczne zabytki. Tutejszy łagodny, ciepły klimat i duża ilość słońca sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury, a lazurowe morze zachęca do kąpieli i uprawiania emocjonujących sportów wodnych. Dlatego też, od jakiegoś czasu Chorwacja to kierunek na windsurfing, który coraz częściej wybierają zarówno początkujący, jak i zaawansowani amatorzy deski z żaglem.

Słońce, wiatr i fale!

Windsurfing i Chorwacja to dobre połączenie z dwóch powodów. Po pierwsze na wybrzeżu wieją tu, zwłaszcza wiosną i jesienią, silne wiatry takiej jak Mistral, Bora oraz Jugo. Dzięki temu można liczyć na doskonałe fale i warunki do surfowania. Po drugie znajdują się tu miejsca, do których nadal dociera stosunkowo mało odwiedzających, nie ma więc dużego tłoku, a widoki wprost zapierają dech w piersi.

Do takich miejsc należy z pewnością Premantura, mała urzekająca miejscowość oddalona o zaledwie kilka kilometrów od znanego kurortu Pula. Woda z tutejszej zatoce jest stosunkowo płytka i ma wyjątkowo piękną barwę, a wiatr wieje od morza, co czyni to miejsce szczególnie polecanym osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z surfingiem. Równie bezpiecznie jest w okolicy miasta Bol.

Windsurfing dla odważnych, czyli Chorwacja odkrywana na nowo!

Niewielka chorwacka wioska Viganj to bodajże jedno najlepszych i najpopularniejszych miejsc do uprawiania windsurfingu. Warunki są tu wprost wymarzone, odbywają się tu więc mistrzostwa kraju w tym sporcie. Ponadto, dzięki swojemu położeniu można tu także udać się na pieszą lub rowerową górską wyprawę.Wielu emocji dostarczy także paragliding oraz nurkowanie w zatoce.

Poszukujący mocnych wrażeń surferzy powinni udać się także w okolice miejscowości Baska na wyspie Krk, gdzie na gości czekają całkiem wysokie fale i silne podmuchy wiatru. Równie interesująco zapowiada się wizyta w miasteczku Jadrija, gdzie kwitną sporty wodne oraz turystyka piesza, w pobliżu leży bowiem fenomenalny Park Narodowy Krka.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Chorwacji Casamundo Noclegi w Chorwacji Interhome Noclegi w Chorwacji TripAdvisor Noclegi w Chorwacji Novasol Noclegi w Chorwacji Wimdu Noclegi w Chorwacji edom Noclegi w Chorwacji HomeAway Noclegi w Chorwacji BookApart.com Noclegi w Chorwacji Noclegowo.pl Noclegi w Chorwacji 9flats.com Noclegi w Chorwacji HouseTrip Noclegi w Chorwacji Belvilla Noclegi w Chorwacji DanCenter Noclegi w Chorwacji IdoSell Booking Noclegi w Chorwacji Holiday Home Noclegi w Chorwacji Inter Chalet Noclegi w Chorwacji only-apartments Noclegi w Chorwacji Migoa Noclegi w Chorwacji