Kitesurfing Chałupy

Chałupy
Kitesurfing Chałupy

Kitesurfing w Chałupach – świetna zabawa na desce

Niegdyś cicha kaszubska wioska rybacka, dziś popularny ośrodek kitesurfingu – Chałupy to niewielki kurort na Mierzei Helskiej niedaleko Władysławowa i jedno z nielicznych miejsc w Polsce, które jest z dwóch stron oblewane przez wody Bałtyku. Od strony północnej znajduje się otwarte morze, natomiast od południa Chałupy są oblewane przez wody Zatoki Puckiej. Tak unikalne warunki czynią z tego miejsca idealny ośrodek uprawiania różnych sportów wodnych, szczególnie kitesurfingu i windsurfingu.

Prawdziwa enklawa kitesurfingu w Chałpach

Półwysep Helski to już od lat kultowy wręcz spot polskich kitesurferów i nie tylko. Mierzeja powstała poprzez działanie licznych prądów wodnych, wypłukujących, a następnie akumulujących piasek z dna morskiego. Chałupy to niekwestionowana mekka polskiego windsurfingu ze względu na warunki geograficzne i pogodowe, ale nie tylko.

Amatorzy sportów wodnych kochają to miejsce również za jego bogatą, nowoczesną infrastrukturę i specyficzną atmosferę, która latem przywodzi na myśl wybrzeże Kalifornii, pełne luzu i modnych fashionistów lansujących aktualną modę plażową. Wybrzeże w Chałupach jest świetne zarówno dla debiutantów, jak i bardziej zaawansowanych wielbicieli kite'a. Ci pierwsi najpewniej będą czuć się na spokojnych wodach zatoki. Wielką zaletą tego miejsca jest również miękkie, piaszczyste dno oraz płaska i płytka woda nawet do kilkuset metrów od brzegu. Osoby bardziej zaawansowane i wysportowane będą mogły spróbować swoich sił na otwartym morzu.

Kitesurfing nad Bałtykiem? Dlaczego nie!

Chałupy, oprócz warunków naturalnych, posiadają także znakomitą infrastrukturę, dzięki której nie sposób się tu nudzić. Przystań jachtowa jest zlokalizowana we wschodniej części kurortu nad Zatoką Pucką, a w tej okolicy znajdują się też podobno jedne z bardziej urokliwych nadbałtyckich plaż. Niewątpliwą ciekawostką jest także wrakowisko, czyli sztuczna wyspa powstała w samym sercu Zatoki Puckiej. Warto też odwiedzić ujście rzeki Redy. Nie mniejsze wrażenie zrobi na Państwu widok Klifu Rzucewskiego. W Chałupach po prostu warto bywać!

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi Chałupy Casamundo Noclegi Chałupy Interhome Noclegi Chałupy TripAdvisor Noclegi Chałupy Novasol Noclegi Chałupy Wimdu Noclegi Chałupy edom Noclegi Chałupy HomeAway Noclegi Chałupy BookApart.com Noclegi Chałupy Noclegowo.pl Noclegi Chałupy 9flats.com Noclegi Chałupy HouseTrip Noclegi Chałupy Belvilla Noclegi Chałupy DanCenter Noclegi Chałupy IdoSell Booking Noclegi Chałupy Holiday Home Noclegi Chałupy Inter Chalet Noclegi Chałupy only-apartments Noclegi Chałupy Migoa Noclegi Chałupy