Chałupy Camping - HomeToGo base64Hash Chałupy Camping - HomeToGo

Chałupy Camping

Chałupy
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
4,5+
4+
3,5+
Sypialnie
Dowolna liczba
1 sypialnia
2 sypialnie

Aktywny wypoczynek nad Bałtykiem czy rodzinne wakacje nad morzem?

Półwysep Helski to mekka surferów. Warunki szczególnie sprzyjające uprawianiu kitesurfingu i windsurfingu przyciągają wielu gości na camping w Chałupach − niewielkiej wsi u nasady Mierzei Helskiej. Chałupy, podobnie jak inne miejscowości na półwyspie, sąsiadują z jednej strony ze spokojnymi wodami Zatoki Puckiej, a z drugiej z mniej przewidywalnym Morzem Bałtyckim. W Chałupach nie sposób się więc nudzić!
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Chałupy Camping

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Camping z basenem

Camping z basenem

Camping  z TV

Camping z TV

Camping z patio

Camping z patio

Camping z Internetem

Camping z Internetem

Najważniejsze atrakcje dla gości campingów w Chałupach

Najważniejsze atrakcje dla gości campingów w Chałupach

Chałupy słyną nie tylko z doskonałych warunków do surfowania, ale też ze swoich długich tradycji rybackich. Pierwsze wzmianki o rybackiej osadzie w miejscu dzisiejszych Chałup (nazwę tę oficjalnie nadano wsi dopiero w 1920 roku) pochodzą z XVII wieku. Współcześnie co roku w środku lata nocujący np. na campingach w Chałupach mogą wziąć udział w wielkim festynie „Kaszubskie Łodzie pod Żaglami” z pokazem łodzi rybackich z różnych okresów i degustacją tradycyjnych kaszubskich potraw. Jakie miejsca warto zobaczyć w Chałupach i okolicy?

  • 1. Strzeżone kąpielisko

    , drewniana przystań dla jednostek o niewielkim zanurzeniu i wypożyczalnia sprzętu wodnego to atrakcje Chałup, typowe dla wsi nad Bałtykiem, które w sezonie zamieniają się w letniska. Odpływają stąd statki z wycieczkami po Zatoce Puckiej, można też wybrać się na rejs wędkarski.

  • 2. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

    znajduje się na ulicy prowadzącej na plażę, w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. W Alei jest już ponad 100 mosiężnych gwiazd z nazwiskami wybitnych sportowców uprawiających najróżniejsze dyscypliny letnie i zimowe, takich jak Kazimierz Górski, Irena Szewińska, Krzysztof Hołowczyc czy Anita Włodarczyk.

  • 3. Hel

    to miejscowość na skraju Mierzi Helskiej, obfitująca w ciekawe miejsca. Na cypel można dojechać z Chłapowa autem, rowerem albo pociągiem. W Helu najciekawsze są: fokarium Uniwersytetu Gdańskiego, latarnia morska, kompleks Muzeum Obrony Wybrzeża oraz Rezerwat Helskie Wydmy.

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Chałupach

Dom

Dom

Apartament

Apartament

Pokój

Pokój

Hotel

Hotel

image-tag