Chałupy Camping - HomeToGo base64Hash Chałupy Camping - HomeToGo

Chałupy Camping

Chałupy
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Aktywny wypoczynek nad Bałtykiem czy rodzinne wakacje nad morzem?

Półwysep Helski to mekka surferów. Warunki szczególnie sprzyjające uprawianiu kitesurfingu i windsurfingu przyciągają wielu gości na camping w Chałupach − niewielkiej wsi u nasady Mierzei Helskiej. Chałupy, podobnie jak inne miejscowości na półwyspie, sąsiadują z jednej strony ze spokojnymi wodami Zatoki Puckiej, a z drugiej z mniej przewidywalnym Morzem Bałtyckim. W Chałupach nie sposób się więc nudzić!
Najważniejsze atrakcje dla gości campingów w Chałupach

Najważniejsze atrakcje dla gości campingów w Chałupach

Chałupy słyną nie tylko z doskonałych warunków do surfowania, ale też ze swoich długich tradycji rybackich. Pierwsze wzmianki o rybackiej osadzie w miejscu dzisiejszych Chałup (nazwę tę oficjalnie nadano wsi dopiero w 1920 roku) pochodzą z XVII wieku. Współcześnie co roku w środku lata nocujący np. na campingach w Chałupach mogą wziąć udział w wielkim festynie „Kaszubskie Łodzie pod Żaglami” z pokazem łodzi rybackich z różnych okresów i degustacją tradycyjnych kaszubskich potraw. Jakie miejsca warto zobaczyć w Chałupach i okolicy?

  • 1. Strzeżone kąpielisko

    , drewniana przystań dla jednostek o niewielkim zanurzeniu i wypożyczalnia sprzętu wodnego to atrakcje Chałup, typowe dla wsi nad Bałtykiem, które w sezonie zamieniają się w letniska. Odpływają stąd statki z wycieczkami po Zatoce Puckiej, można też wybrać się na rejs wędkarski.

  • 2. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie

    znajduje się na ulicy prowadzącej na plażę, w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. W Alei jest już ponad 100 mosiężnych gwiazd z nazwiskami wybitnych sportowców uprawiających najróżniejsze dyscypliny letnie i zimowe, takich jak Kazimierz Górski, Irena Szewińska, Krzysztof Hołowczyc czy Anita Włodarczyk.

  • 3. Hel

    to miejscowość na skraju Mierzi Helskiej, obfitująca w ciekawe miejsca. Na cypel można dojechać z Chłapowa autem, rowerem albo pociągiem. W Helu najciekawsze są: fokarium Uniwersytetu Gdańskiego, latarnia morska, kompleks Muzeum Obrony Wybrzeża oraz Rezerwat Helskie Wydmy.

Pogoda i klimat w Chałupach

max.
Min.

-4°
21 dni 21
max.
Min.

-2°
15 dni 15
max.
Min.

17 dni 17
max.
Min.
11°
15 dni 15
max.
Min.
17°
13 dni 13
max.
Min.
20°
11°
16 dni 16
max.
Min.
22°
13°
16 dni 16
max.
Min.
22°
13°
12 dni 12
max.
Min.
17°
15 dni 15
max.
Min.
12°
16 dni 16
max.
Min.

18 dni 18
max.
Min.

21 dni 21
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Chałupy Camping - Poznaj inne kierunki

image-tag