Noclegi, pensjonaty i apartamenty Busko-Zdrój

Porównano 73 dostępnych noclegów, znalezionych na 17 stronach rezerwacyjnych
Busko-Zdrój

Znajdź oferty dopasowane do Twoich preferencji spośród 73 obiektów noclegowych w Busku-Zdroju, pochodzących z licznych portali rezerwacyjnych. Wszystkie noclegi są szybko porównywane w ramach naszej wyszukiwarki, pomagając Ci oszczędzić nawet 10%.

Polecane noclegi w Busku-Zdroju

Szukaj noclegów w Busku-Zdroju: od 65 zł za noc

Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 70 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 114 zł
Booking.com
4,0
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 134 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 100 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 179 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Busko-Zdrój, buski, Polska
od 135 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Busku-Zdroju

 • Internet (44)
 • Dla niepalących (37)
 • Garaż (36)
 • TV (35)
 • Balkon/Patio (34)
 • Kuchnia (30)
 • Ogród (30)
 • Grill (24)
 • Przyjazny zwierzętom (18)
 • Bez barier (13)
 • Klimatyzacja (11)
 • Sauna (10)
Wiele noclegów w Busku-Zdroju pozwala na zabranie ze sobą swojego pupila, co sprawia, że jest to odpowiednie miejsce dla właścicieli psów i kotów. Ponadto, przyjazne zwierzętom obiekty noclegowe w Busku-Zdroju, przeciętnie kosztują 139 zł za dobę. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli preferujesz zostać blisko centrum, ponieważ kilka noclegów do 2 km od centrum miasta akceptuje zwierzęta.

Pogoda i klimat w Busku-Zdroju


-5°

-2°

-1°
14°
19°
23°
12°
25°
14°
25°
13°
19°
13°


-2°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyżej przedstawiamy wykres pogodowy na cały rok. Najwyższe średnie temperatury są w lipcu. Tymczasem, najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

30 wśród 73 dostępnych ofert w Busku-Zdroju stanowią domy. Reprezentują one ponad połowa opcji zakwaterowania w tym miejscu. Ponadto, domy w Busku-Zdroju kosztują przeważnie około 151 zł za dobę i mają powierzchnię 28 m². Warto wiedzieć, że te obiekty są idealne dla 2-osobowych grup, ponieważ tyle gości mogą przyjąć domy w Busku-Zdroju. Hotele stanowią drugi najbardziej dostępny typ zakwaterowania w Busku-Zdroju. Hotele w Busku-Zdroju mają przeciętnie 35 m² ze średnią ceną 279 zł za dobę.

Nocleg w Busko-Zdroju — relaks w uzdrowiskowym klimacie

Jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce oferuje odwiedzającym ją gościom nie tylko zdrowy klimat i lecznicze wody, ale także mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. Malownicze okolice regionu Ponidzia zapewniają kontakt z naturą, a miejskie rozrywki zadowolą miłośników kultury i dobrej kuchni. Rezerwując nocleg w Busko-Zdroju podróżni mają do wyboru różne rodzaje zakwaterowania – od komfortowych pensjonatów, po domki i partamenty, idealne na urlop z całą rodziną.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Śladami zabytków Busko-Zdroju

Położone w województwie świętokrzyskim miasto szczyci się bogatą historią, którą można podziwiać zwiedzając tutejsze zabytki. Wielbiciele architektury sakralnej z pewnością zachwycą się tutejszymi świątyniami. Najstarszą tego typu budowlą jest drewniany kościół pod wezwaniem św. Leonarda, którego powstanie datuje się na koniec XVII wieku. Warto zwrócić uwagę także na Norbertański Zespół Klasztorny z początku XIX wieku, będący przykładem kunsztu stylu barokowo-klasycystycznego. Wśród zacisza parku zdrojowego można odnaleźć natomiast nastrojową, neogotycką kaplicę św. Anny.

Rezerwując nocleg w Busko-Zdroju podróżni mają okazję do korzystania z prozdrowotnych zalet miasta. Najpiękniejszą wizytówką wyjątkowego klimatu jest sanatorium Marconi. Reprezentatywna budowla wzniesiona w pierwszej połowie XIX wieku zapoczątkowała niegdyś tradycję uzdrowiskową tejże miejscowości.

Wycieczki w pobliżu

Co zobaczyć w okolicy?

Wypoczywając w pensjonacie w Busko-Zdroju goście mają okazję do zwiedzenia atrakcyjnej okolicy. Relaksujące zabiegi w sanatoriach i popijanie zdrowej wody mineralnej można urozmaicić wybierając się na wycieczkę za miasto. W regionie znajdują się szlaki zarówno piesze, jak i rowerowe. Z noclegów w Busko-Zdroju położonych na obrzeżach spacerem można wybrać się do rezerwatu przyrody Zimne Wody. Można w nim podziwiać skały gipsowe z oryginalnymi odsłonięciami, zwanymi jaskółczymi ogonami. Na jednym z pagórków utworzono wieżę widokową, z której można podziwiać piękną panoramę.

Ciekawym miejscem na jednodniowy wypad będzie także pobliski Szaniec. W malowniczej wiosce można cieszyć się nie tylko sielankowymi widokami, ale także podziwiać zabytkowe budowle. Interesującym obiektem jest renesansowy dwór nazywany Murowańcem. Warto zajrzeć także do tutejszego kościoła parafialnego, który pochodzi z XV wieku. Posiadając nocleg w Busko-Zdroju można wybrać się również do wsi Widuchowa. Tutaj znajdują się skarby architektury, takie jak późnorenesansowy dwór Mikołaja Krupki czy późnobarokowy kościół.

Lokalne wydarzenia

Wyjątkowe wydarzenia w Busko-Zdroju

Warto zarezerwować nocleg w Busko-Zdroju w czasie, kiedy w mieście organizowane są atrakcyjne imprezy. Jednym z najhuczniejszych wydarzeń są coroczne Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem, podczas których można bliżej przyjrzeć się kolorytowi regionalnej sztuki z wielu stron świata. Agroturystyka w Busko-Zdroju oferuje duży wybór komfortowych apartamnetów. Wypoczynek w jednym z nich może być ciekawym wstępem do udziału w imprezie, gdzie kultywuje się połączenie z tradycją wiejskimi krajobrazami.

Miłośnicy folkloru mogą cieszyć się jego pięknem także podczas imprez odbywających się latem w pobliskich wioskach. Rodzinne festyny i dożynki to wielobarwne wydarzenia, na których oprócz świetnej muzyki gwarantowane są wyśmienite, lokalne przysmaki. Warto więc zarezerwować nocleg w Busko-Zdroju, by móc razem z tubylcami oddawać się świętowaniu miejscowych obyczajów.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Busku-Zdroju Casamundo Noclegi w Busku-Zdroju Interhome Noclegi w Busku-Zdroju TripAdvisor Noclegi w Busku-Zdroju Novasol Noclegi w Busku-Zdroju Wimdu Noclegi w Busku-Zdroju edom Noclegi w Busku-Zdroju HomeAway Noclegi w Busku-Zdroju BookApart.com Noclegi w Busku-Zdroju Noclegowo.pl Noclegi w Busku-Zdroju 9flats.com Noclegi w Busku-Zdroju HouseTrip Noclegi w Busku-Zdroju Belvilla Noclegi w Busku-Zdroju DanCenter Noclegi w Busku-Zdroju IdoSell Booking Noclegi w Busku-Zdroju Holiday Home Noclegi w Busku-Zdroju Inter Chalet Noclegi w Busku-Zdroju only-apartments Noclegi w Busku-Zdroju Migoa Noclegi w Busku-Zdroju

Więcej miejscowości w okolicy