Bułgaria wakacje - HomeToGo base64Hash Bułgaria wakacje - HomeToGo

Bułgaria wakacje

Bułgaria
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
4,5+
4+
3,5+

Wakacje w Bułgarii - Najlepsze kierunki

Bułgaria wakacje

Ciepły klimat i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże sprawiają, że Bułgaria może być wymarzonym miejscem na wakacje. Tu nad brzegiem Morza Czarnego wznoszą się średniowieczne zamki, a z róż damasceńskich produkowany jest najlepszy olejek na świecie. Gwarancja słonecznej pogody i plaże, które onieśmielają kolorem i miękkością piasku – wakacje na wybrzeżu Bułgarii zadowolą podróżników w każdym wieku! Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego słynie z ekskluzywnych kurortów i bogatej oferty aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na podróżników czekają niezliczone zabytki, sporty wodne ze szczyptą adrenaliny i moc wrażeń w licznych parkach rozrywki. Wakacje w Bułgarii to również rozkosz dla podniebienia, a smak miejscowych specjałów kuchni regionalnej już zawsze będzie przypominać o udanym wypoczynku nad Morzem Czarnym.

Bułgaria wakacje: Nasze rekomendacje

Willa Budzhaka
27 lip - 3 sie
1.594 zł za noc
Willa ∙ 11 gości ∙ 5 sypialni
4.5
„Wybitny“ (39 ocen)
Budzhaka, Gmina Sozopol, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Tsareva Polyana
27 lip - 3 sie
342 zł za noc
Dom ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Tsareva Polyana, Gmina Stambołowo, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Marinka
27 lip - 3 sie
372 zł za noc
Dom ∙ 7 gości ∙ 2 sypialnie
4.8
„Znakomity“ (27 ocen)
Marinka, Gmina Burgas, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Najlepsze miejsca na wakacje w Bułgarii

Najlepsze miejsca na wakacje w Bułgarii

Różnorodność krajobrazów w Bułgarii sprawia, że nikt z odwiedzających ten kraj z pewnością nie będzie się nudzić. Wybrzeże stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i rodzinnego wypoczynku. Przyjemnie jest także spacerować po górach i gęsto porastających wydmy lasach piniowych lub konno odkrywać tereny wiejskie. Przedstawiamy najlepsze miejsca do odwiedzenia w czasie wakacji w Bułgarii.

 • 1. Złote Piaski

  to popularny wśród turystów kurort nad Morzem Czarnym. Na tutejszym wybrzeżu piasek odznacza się wyjątkową, złotą barwą. Nazwa miejscowości wiąże się z legendą. W tym miejscu piraci mieli zakopać kosztowności, które następnie przez setki lat natura zamieniła w piasek o niezwykłym kolorze. Współczesne Złote Piaski to kurort, który tętni życiem przez całą dobę, przyciągając podróżników spragnionych słońca i dobrej zabawy. W licznych barach przy promenadzie trwa ona do białego rana.

 • 2. Nessebar

  nazywany „Perłą Bułgarii”, to nie tylko jedno z najstarszych miast w kraju, ale i w całej Europie. Położony na skalistej wyspie połączonej z lądem przy pomocy grobli wita podróżnych ruinami pradawnych murów. Budynki na starówce są bardzo charakterystyczne – wybudowane z połączenia jasnego kamienia u podstawy i drewna na piętrach. Przechadzając się wąskimi uliczkami miasta, warto zwiedzić pozostałości świątyń z czasów pierwszych chrześcijan, cerkiew św. Aleksandra, a także wstąpić do jednej z okolicznych knajpek specjalizujących się w owocach morza. Można tu spróbować między innymi potraw z rekina, który jest lokalnym przysmakiem.

 • 3. Warna

  gdzie znajdują się słynne pola bitewne, to pasjonujące miejsce dla miłośników historii. Dla Polaków miejscem o szczególnym znaczeniu może być mauzoleum króla Władysława Warneńczyka. Innym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z XIX wieku o pięknych, złotych kopułach. Po zwiedzaniu warto zrelaksować się, odpoczywając w Parku Nadmorskim, który tworzą rozległe ogrody i winnice. W okolicy Warny warto zobaczyć również Kamienny Las – jest to formacja skalna, która składa się kamiennych filarów rozmieszczonych na terenie siedmiu kilometrów kwadratowych.

 • 4. Przylądek Kaliakra

  to cypel o długości 2 km utworzony przez wielkie, sięgające nawet 70 m wysokości skały o rdzawym kolorze. Warto tu przyjechać, by obejrzeć liczne jaskinie i nisze skalne, a także zwiedzić ruiny starożytnych grobowców, łaźni i wczesnośredniowiecznych cerkwi. Na terenie przylądka utworzono rezerwat przyrody, gdzie z klifów możesz obserwować pływające w Morzu Czarnym delfiny. Tędy również przebiega szlak migracyjny ptaków z północy Europy do wschodniej Afryki

Wakacje w Bułgarii - Najlepsze oferty

Apartament Słoneczny Brzeg
27 lip - 3 sie
217 zł za noc
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
4.1
„Bardzo dobry“ (12 ocen)
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Słoneczny Brzeg
27 lip - 3 sie
456 zł za noc
Dom ∙ 8 gości ∙ 2 sypialnie
4.6
„Wybitny“ (5 ocen)
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Słoneczny Brzeg
27 lip - 3 sie
439 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
4.8
„Znakomity“ (22 ocen)
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę

Bułgaria wakacje: najważniejsze informacje

😎 Miesiąc z największym obłożeniem Wrzesień
🥳 Miesiąc z najmniejszym obłożeniem Kwiecień
🛏️ Popularne typy domów Domy i Apartamenty
🌡️ Najgorętsze miesiące 25 °C w Sierpień i Lipiec
❄️ Najzimniejsze miesiące -5 °C w Styczeń i Luty
🌧️ Deszczowe miesiące Maj i Czerwiec

Wakacje - Inne popularne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Bułgarii

Poznaj inne pomysły na podróże

Pokaż więcej
image-tag