Bułgaria wakacje

Bułgaria
Bułgaria wakacje

Najlepsze wakacje? Po prostu Bułgaria!

Gwarancja słonecznej pogody i plaże, które onieśmielają kolorem i miękkością piasku – wakacje na wybrzeżu Bułgarii zadowolą podróżników w każdym wieku! Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego słynie z ekskluzywnych kurortów i bogatej oferty aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na podróżników czekają niezliczone zabytki, sporty wodne ze szczyptą adrenaliny i moc wrażeń w licznych parkach rozrywki. Wakacje w Bułgarii to również rozkosz dla podniebienia, a smak miejscowych specjałów kuchni regionalnej już zawsze będzie przypominać o udanym wypoczynku nad Morzem Czarnym.

Bułgaria – wakacje do pozazdroszczenia

Wizytówką północnej części bułgarskiego wybrzeża są Złote Piaski pod Warną i Słoneczny Brzeg nad Zatoką Burgaską. Tutejsze plaże i szum morskich fal o zachodzie słońca zawładnął już nie jednym sercem! Życie nocne trwa tutaj w najlepsze do wczesnego świtu, ale nie oznacza to wcale, że nie są to miejsca dla rodzin z dziećmi albo podróżników ceniących sobie spokój w drodze.

Warna to miasto o długich tradycjach, o czym najlepiej świadczą pozostałości rzymskich term, trackie kurhany oraz resztki fortyfikacji bizantyjskich. Zwiedzanie okolicy warto urozmaicić wizytą w Aquapolis – parku wodnym, który każdego roku cieszy się uznaniem gości Złotych Piasków. Najmłodsi podróżnicy będą zachwyceni zjeżdżalniami i zabawą w basenach.

Słoneczna Bułgaria – wakacje w najlepszym stylu

Fantastyczny spływ rzeką Ropotamo, przejażdżka sowiecką ładą terenową po czarnomorskich bezdrożach albo lot paralotnią z widokiem na złociste plaże wybrzeża to zaledwie ułamek atrakcji, jakie czekają na gości Primorska. Ta niewielka miejscowość turystyczna ma naprawdę wiele do zaoferowania. Znakomite położenie w południowej części bułgarskiego wybrzeża pozwala na wygodną organizację jednodniowych wycieczek do zabytkowego Sozopola lub Neseberu – miasta uważanego za perełkę bałkańskiej architektury.

Wypoczynek w Primorsku to również dobra okazja na wyprawę do jednej z najsłynniejszych stolic Starego Kontynentu – Istambułu i rozkoszowanie się kolorami i zapachami tamtejszych bazarów. Primorsko oferuje bazę noclegową i serwis turystyczny na bardzo wysokim poziomie. Tutaj ciało regeneruje się, umysł oczyszcza, a wszelkie troski znikają w mgnieniu oka!

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Bułgarii Casamundo Noclegi w Bułgarii Interhome Noclegi w Bułgarii TripAdvisor Noclegi w Bułgarii Novasol Noclegi w Bułgarii Wimdu Noclegi w Bułgarii edom Noclegi w Bułgarii HomeAway Noclegi w Bułgarii BookApart.com Noclegi w Bułgarii Noclegowo.pl Noclegi w Bułgarii 9flats.com Noclegi w Bułgarii HouseTrip Noclegi w Bułgarii Belvilla Noclegi w Bułgarii DanCenter Noclegi w Bułgarii IdoSell Booking Noclegi w Bułgarii Holiday Home Noclegi w Bułgarii Inter Chalet Noclegi w Bułgarii only-apartments Noclegi w Bułgarii Migoa Noclegi w Bułgarii