Bułgaria wakacje - HomeToGo base64Hash Bułgaria wakacje - HomeToGo

Bułgaria wakacje

Bułgaria
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Wakacje w Bułgarii - Najlepsze kierunki

Bułgaria wakacje

Ciepły klimat i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże sprawiają, że Bułgaria może być wymarzonym miejscem na wakacje. Tu nad brzegiem Morza Czarnego wznoszą się średniowieczne zamki, a z róż damasceńskich produkowany jest najlepszy olejek na świecie. Gwarancja słonecznej pogody i plaże, które onieśmielają kolorem i miękkością piasku – wakacje na wybrzeżu Bułgarii zadowolą podróżników w każdym wieku! Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego słynie z ekskluzywnych kurortów i bogatej oferty aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na podróżników czekają niezliczone zabytki, sporty wodne ze szczyptą adrenaliny i moc wrażeń w licznych parkach rozrywki. Wakacje w Bułgarii to również rozkosz dla podniebienia, a smak miejscowych specjałów kuchni regionalnej już zawsze będzie przypominać o udanym wypoczynku nad Morzem Czarnym.

Bułgaria wakacje: Nasze rekomendacje

Apartament g.k. Bratya Miladinovi
17 cze - 24 cze
-17%
212 zł
176 zł za noc
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
g.k. Bratya Miladinovi, Burgas, Bułgaria
Więcej
Greg
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Willa Budzhaka
13 cze - 20 cze
1.086 zł za noc
Willa ∙ 11 gości ∙ 5 sypialni
4.5
„Wybitny“ (33 ocen)
Budzhaka, Gmina Sozopol, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Dom Marinka
13 cze - 20 cze
366 zł za noc
Dom ∙ 7 gości ∙ 2 sypialnie
4.8
„Znakomity“ (24 ocen)
Marinka, Gmina Burgas, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Najlepsze miejsca na wakacje w Bułgarii

Najlepsze miejsca na wakacje w Bułgarii

Różnorodność krajobrazów w Bułgarii sprawia, że nikt z odwiedzających ten kraj z pewnością nie będzie się nudzić. Wybrzeże stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i rodzinnego wypoczynku. Przyjemnie jest także spacerować po górach i gęsto porastających wydmy lasach piniowych lub konno odkrywać tereny wiejskie. Przedstawiamy najlepsze miejsca do odwiedzenia w czasie wakacji w Bułgarii.

 • 1. Złote Piaski

  to popularny wśród turystów kurort nad Morzem Czarnym. Na tutejszym wybrzeżu piasek odznacza się wyjątkową, złotą barwą. Nazwa miejscowości wiąże się z legendą. W tym miejscu piraci mieli zakopać kosztowności, które następnie przez setki lat natura zamieniła w piasek o niezwykłym kolorze. Współczesne Złote Piaski to kurort, który tętni życiem przez całą dobę, przyciągając podróżników spragnionych słońca i dobrej zabawy. W licznych barach przy promenadzie trwa ona do białego rana.

 • 2. Nessebar

  nazywany „Perłą Bułgarii”, to nie tylko jedno z najstarszych miast w kraju, ale i w całej Europie. Położony na skalistej wyspie połączonej z lądem przy pomocy grobli wita podróżnych ruinami pradawnych murów. Budynki na starówce są bardzo charakterystyczne – wybudowane z połączenia jasnego kamienia u podstawy i drewna na piętrach. Przechadzając się wąskimi uliczkami miasta, warto zwiedzić pozostałości świątyń z czasów pierwszych chrześcijan, cerkiew św. Aleksandra, a także wstąpić do jednej z okolicznych knajpek specjalizujących się w owocach morza. Można tu spróbować między innymi potraw z rekina, który jest lokalnym przysmakiem.

 • 3. Warna

  gdzie znajdują się słynne pola bitewne, to pasjonujące miejsce dla miłośników historii. Dla Polaków miejscem o szczególnym znaczeniu może być mauzoleum króla Władysława Warneńczyka. Innym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z XIX wieku o pięknych, złotych kopułach. Po zwiedzaniu warto zrelaksować się, odpoczywając w Parku Nadmorskim, który tworzą rozległe ogrody i winnice. W okolicy Warny warto zobaczyć również Kamienny Las – jest to formacja skalna, która składa się kamiennych filarów rozmieszczonych na terenie siedmiu kilometrów kwadratowych.

 • 4. Przylądek Kaliakra

  to cypel o długości 2 km utworzony przez wielkie, sięgające nawet 70 m wysokości skały o rdzawym kolorze. Warto tu przyjechać, by obejrzeć liczne jaskinie i nisze skalne, a także zwiedzić ruiny starożytnych grobowców, łaźni i wczesnośredniowiecznych cerkwi. Na terenie przylądka utworzono rezerwat przyrody, gdzie z klifów możesz obserwować pływające w Morzu Czarnym delfiny. Tędy również przebiega szlak migracyjny ptaków z północy Europy do wschodniej Afryki

Wakacje w Bułgarii - Najlepsze oferty

Mieszkanie Słoneczny Brzeg
3 cze - 10 cze
-19%
528 zł
426 zł za noc
Mieszkanie ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
4.4
„Bardzo dobry“ (3 ocen)
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Słoneczny Brzeg
2 wrz - 9 wrz
-22%
468 zł
365 zł za noc
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę
Apartament Słoneczny Brzeg
9 wrz - 16 wrz
-21%
547 zł
430 zł za noc
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
4.7
„Wybitny“ (17 ocen)
Słoneczny Brzeg, Gmina Nesebyr, Bułgaria
Więcej
Vrbo
Zobacz ofertę
Zobacz ofertę

Wakacje - Inne popularne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Bułgarii

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag