Noclegi i apartamenty wakacyjne Borkowo

Porównano 53 dostępnych noclegów, znalezionych na 21 stronach rezerwacyjnych
Borkowo

Błyskawicznie porównaj 53 noclegów znalezionych w Borkowie i znajdź miejsce idealne właśnie dla Ciebie. Analizując te noclegi, HomeToGo wybiera najlepsze okazje oraz najwyżej oceniane obiekty w Borkowie.

Polecane noclegi w Borkowie

Szukaj noclegów w Borkowie: od 69 zł za noc

Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 4 gości
Żukowo, kartuski, Polska
od 210 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Dom ∙ 2 gości
Borkowo, Żukowo, Polska
Sprawdź cenę
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Pokój ∙ 2 gości
Żukowo, kartuski, Polska
od 150 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

-20%
Balkon/Patio
Dom ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Borkowo, Żukowo, Polska
od 289 zł 363 zł
edom
4,9
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 7 gości ∙ 3 sypialnie
Borkowo, Żukowo, Polska
od 394 zł
edom
4,6
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości
Borowo, Kartuzy, Polska
od 150 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Borkowie

 • Garaż (36)
 • Kuchnia (32)
 • Internet (31)
 • Ogród (31)
 • TV (30)
 • Dla niepalących (29)
 • Grill (28)
 • Przyjazny zwierzętom (22)
 • Balkon/Patio (22)
 • Pralka (13)
 • Mikrofalówka (13)
 • Łowienie ryb (12)
Goście szukający domów lub apartamentów przyjaznych zwierzętom, będą zachwyceni decydując się na ofertę w Borkowie, ponieważ wiele obiektów noclegowych w tym miejscu jest przyjaznych zwierzętom. Przyjazne zwierzętom noclegi w Borkowie średnio kosztują 230 zł za dobę. Możesz również wybrać przyjazne czworonogom obiekty noclegowe, które są położone w centrum. Kilka takich ofert w Borkowie zlokalizowanych jest w samym centrum miasta (do 2 km od centrum).

Pogoda i klimat w Borkowie


-4°

-3°

12°
18°
20°
10°
22°
14°
22°
13°
18°
12°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Borkowie. Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Borkowie ze średnią temperaturą 22°. Tymczasem, tempertura spada poniżej -4° w styczniu. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w maju.

Większość dostępnych obiektów (89.13%) w Borkowie to domy. Są one tutaj najczęstszym noclegiem. Dodatkowo, średni koszt noclegu typu domy to 297 zł za dobę, o średniej wielkości 93 m². Warto wiedzieć, że ten typ noclegów jest idealny dla rodzin i grup, ponieważ w większości domy mogą ugościć 5 gości. Możesz również rozważyć inne noclegi w Borkowie. Na przykład bed & breakfast to drugi typowy rodzaj zakwaterowania tutaj z liczbą obiektów na poziomie 1. Nasze dane ujawniają, że mediana cen noclegu typu: bed & breakfast wynosi 142 zł za noc za przestrzeń o powierzchni 18 m².

Noclegi w Borkowie - tutaj historia jest wciąż żywa

Borkowo to niewielka wieś, otoczona lasami, leżąca w Województwie Zachodniopomorskim. Historia tej osady ma swoje początki w średniowieczu, aczkolwiek niektóre tutejsze zabytki są zacznie starsze, liczą sobie bowiem nawet 5 tysiący lat.

Zobacz wszystkie oferty
Kultura i sztuka

Tajemnicze prehistoryczne megality

Wielu odwiedzających Borkowo przybywa tu, aby zobaczyć "polskie Stonehenge". Majestatyczne głazy wkopane pionowo w ziemię wraz z ogromnym płaskim blokiem skalnym są pozostałościami po dolmenie, czyli budowli megalitycznej służącej za komorę grobową.

Tajemnicą pozostaje w jaki sposób te potężne głazy zostały tu przetransportowane i ustawione, oraz do kogo należał ten grobowiec. Prawdopodobnie było to również miejsce kultu religijnego. W okolicy zobaczyć także można dwa bezkomorowe dolmeny. Wizyta tutaj stanowi nie lada przeżycie.

Wycieczki w pobliżu

Park dworski z połowy XIX wieku

Miłośników przyrody, ale i historii również, przybywających do Borkowa zainteresować może park dworski będący pozostałością po XIX-wiecznym folwarku oraz przylegającym do niego zespole dworsko-parkowym. W czasach swojej świetności park ten zachowany był w stylu angielskim. Dziś pozostały ślady po sztucznie stworzonym stawie, fragmenty wysokich żywopłotów oraz szerokich alei.

Z zabudowań zachowały się jedynie budynki folwarczne, sam dwór natomiast został rozebrany po 1945 roku. Park posiada obecnie nieliczne elementy architektury krajobrazu typowej dla stylowych angielskich ogrodów, jednak cały teren porastają rodzime gatunki okazałych drzew, z których część liczy sobie nawet kilkaset lat.

Lokalne wydarzenia

Średniowieczny festiwal w Osadzie Woja Borka

Urlopowicze cieszący się letnim wypoczynkiem w Borkowie mogą liczyć na możliwość uczestniczenia w niecodziennym wydarzeniu jakim jest Średniowieczne Żniwowanie. Pomysłodawcą i oragnizatorem tej dorocznej imprezy jest Adam Bryl znany tu jako Woj Bork. Atrakcji jest wówczas co niemiara, a wśród nich oprócz dobrej zabawy warto wymienić podziwianie narzędzi, strojów oraz fryzur z epoki.

Oprócz tego w Osadzie Woja Borka spróbować można strzelania z łuku, rzutu toporem i włócznią, a także wziąć udział w rycerskim pojedynku. Odbywają się tu również warsztaty kowalstwa, garncarstwa, rzeźbiarstwa oraz tkactwa. Jeśli zaś goście zgłodnieją czeka na nich m.in. degustacja tradycyjnie wypiekanego chleba i podpłomyków.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Borkowie Casamundo Noclegi w Borkowie Interhome Noclegi w Borkowie TripAdvisor Noclegi w Borkowie Novasol Noclegi w Borkowie Wimdu Noclegi w Borkowie edom Noclegi w Borkowie HomeAway Noclegi w Borkowie BookApart.com Noclegi w Borkowie Noclegowo.pl Noclegi w Borkowie 9flats.com Noclegi w Borkowie HouseTrip Noclegi w Borkowie Belvilla Noclegi w Borkowie DanCenter Noclegi w Borkowie IdoSell Booking Noclegi w Borkowie Holiday Home Noclegi w Borkowie Inter Chalet Noclegi w Borkowie only-apartments Noclegi w Borkowie Migoa Noclegi w Borkowie

Więcej miejscowości w okolicy