Noclegi i apartamenty wakacyjne Bochnia

Porównano 39 dostępnych noclegów, znalezionych na 18 stronach rezerwacyjnych
Bochnia

Polecane noclegi w Bochni

Szukaj noclegów w Bochni: od 81 zł za noc

Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Bochnia, bocheński, Polska
od 80 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 4 gości
Bochnia, bocheński, Polska
od 99 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Motel ∙ 2 gości
Łazy, Rzezawa, Polska
od 99 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Bochnia, bocheński, Polska
od 232 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bochni

 • Garaż (29)
 • Internet (28)
 • TV (24)
 • Dla niepalących (17)
 • Kuchnia (16)
 • Balkon/Patio (16)
 • Ogród (14)
 • Grill (14)
 • Bez barier (11)
 • Przyjazny zwierzętom (9)
 • Pralka (9)
 • Basen (6)

Pogoda w Bochni


-5°

-4°

-1°
15°
19°
23°
12°
26°
14°
25°
13°
20°
13°


-3°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Sprawdź wykres pogodowy w Bochni na cały rok. W lipcu, temperatura osiąga nawet powyżej 26°. Temperatura w Bochni spada poniżej -5° w styczniu. Sierpień jest najbardziej suchym miesiącem roku.

Bochnia – noclegi w inspirującej Małopolsce

Najstarsze miasto w województwie małopolskim. Bochnia pojawia się w tekstach źródłowych z końca XII wieku, a prawa miejskie otrzymała w 1253 roku. Rdzeń nazwy – boch – prawdopodobnie oznacza dosłownie zagłębienie. Miasto jest bowiem położone na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Agroturystyki oferują pokoje gościnne w bliskości lasów sosnowych. Charakterystyczne pagórkowate ukształtowanie terenu sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu.

Zobacz wszystkie oferty
Pogoda i klimat

Podróże w aurze tajemniczej pogody

Miesiące letnie to najwygodniejszy czas na noclegi w Bochni. Najwyższe temperatury występują w lipcu i sierpniu. W tych miesiącach rejestruje się również najmniejszą liczbę opadów deszczu. Specyficzne położenie w kotlinie i na przełomie rzeki Wisły wpływa na nieprzewidziane kaprysy pogody. Przymrozki zaczynają się już na początku października i mogą utrzymywać się nawet do końca kwietnia.

Agroturystyki oferują pokoje gościnne przez cały rok, ale w miesiącach zimowych ich ilość może być mniejsza niż latem. Dorzecze Wisły, szczególnie w okolicach rzeki Raba, charakteryzuje się silniejszym niż w innych regionach zachmurzeniem. Są one efektem inwersji temperatury i wznoszących się ponad rzekami, gęstych mgieł.

Wycieczki w pobliżu

Aktywności na Pogórzu Bocheńskim

Bliskość Krakowa sprawia, że noclegi w Bochni można wykorzystać na jednodniowe, rodzinne wycieczki do historycznej stolicy Polski. Zanim jednak zwiedzimy krakowski Rynek Główny, Kościół Mariacki i Sukiennice ze straganami z bogatą kolekcją bursztynowej biżuterii, warto odwiedzić najbliższe sąsiedztwo Bochni. Tuż przed Krakowem znajduje się Wieliczka – miasto graniczne Pogórza Bocheńskiego.

Tutejsza kopalnia soli kamiennej razem z bocheńską kopalnią wchodziły w skład żup krakowskich, czyli sieci kopalń, która funkcjonowała jako jeden organizm aż do rozbiorów, których w XVIII wieku doświadczyła Polska. Do zwiedzania udostępniono ponad 3 kilometry podziemnych korytarzy i 20 komór. Najniżej położone znajdują się 135 metrów pod ziemią. Wycieczka po kopalni to ekscytujące przeżycie dla całej rodziny.

Zwiedzanie i atrakcje w Bochni

Atrakcje ziemi bocheńskiej

Kopalnia Soli w Bochni

Początki kopalni sięgają połowy XIII wieku. W 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Oprócz zwiedzania kopalnia oferuje również zdrowotne noclegi. Dla najmłodszych turystów przewidziano programy edukacyjne.

Muzeum Motyli Arthropoda

Na miejscu można podziwiać bogatą kolekcję motyli z całego świata autorstwa polskich entomologów. Zbiory liczą ponad 5 000 tysięcy okazów i stanowią niepowtarzalną okazję do poznania kolorów i kształtów z odległych zakątków Europy i innych kontynentów.

Bazylika św. Mikołaja w Bochni

Najstarszy kościół w Bochni wybudowany w stylu gotyckim w połowie XV wieku. Wnętrze świątyni wykończono w stylu barokowym i rokokowym. Neogotyckie wyposażenie i polichromia wyszły spod rąk Jana Matejki i nawiązują do kościoła Mariackiego w Krakowie.

Galeria Bocheńska

Znajduje się na Placu Świętej Kingi przy głównym Rynku. Galeria znajduje się we wnętrzu zabytkowej kamienicy, co jest przyjemną odmianą podczas rodzinnych zakupów i przechadzkach pomiędzy butikami.

Kościół pw. św. Bartłomieja w Łapanowie

Kościół stanowi jeden z przystanków na szlaku małopolskiej architektury drewnianej. Parafia powstała w pierwszej połowie XVI wieku. Wewnątrz świątynie zachwycają cenne ołtarze, które zdobią malowidła wykonane dawną techniką malarstwa temperowego.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Bochni Casamundo Noclegi w Bochni Interhome Noclegi w Bochni TripAdvisor Noclegi w Bochni Novasol Noclegi w Bochni Wimdu Noclegi w Bochni edom Noclegi w Bochni HomeAway Noclegi w Bochni BookApart.com Noclegi w Bochni Noclegowo.pl Noclegi w Bochni 9flats.com Noclegi w Bochni HouseTrip Noclegi w Bochni Belvilla Noclegi w Bochni DanCenter Noclegi w Bochni IdoSell Booking Noclegi w Bochni Holiday Home Noclegi w Bochni Inter Chalet Noclegi w Bochni only-apartments Noclegi w Bochni Migoa Noclegi w Bochni

Więcej miejscowości w okolicy