Magiczne Bieszczady i wyjazd na narty – dobry plan dla całej rodziny
Bieszczady są świetnym wyborem, bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem czy pierwsze kroki na nartach masz już dawno za sobą. Z pewnością warto wziąć pod uwagę ten malowniczy zakątek Polski i przyjechać tutaj zimową porą, aby jak najdłużej cieszyć się piękną, mroźną aurą.
Bieszczady i narty w rodzinnym gronie – wypróbuj już teraz!
Pasmo bieszczadzkie jest przepiękne o każdej porze roku, a niesamowite widoki zachęcają nie tylko do pieszych wędrówek, ale też do uprawiania sportów zimowych. Szusowanie w Bieszczadach to absolutnie unikalne doświadczenie i warto je przeżyć.
1. Stacja narciarska „Gromadzyń”
jest obecnie największą w Bieszczadach i na jej terenie działają dwa wyciągi: duży orczykowy przy głównych trasach oraz mniejszy na odcinku dla dzieci i wszystkich początkujących narciarzy i snowboardzistów. Im również jest dedykowana specjalna zielona trasa, na której można do woli pracować nad techniką. Są tu również dłuższe i równie łagodne trasy niebieskie, a dla bardziej zaawansowanych narciarzy przygotowano także trasy czerwone. Wszystkie stoki są sztucznie dośnieżane oraz oświetlane, więc można szusować do późnych godzin wieczornych.
2. Stacja sportów zimowych "Laworta
" jest kolejnym ośrodkiem narciarskim godnym uwagi, a jego główna trasa mierzy aż 1250 m długości. Wielką zaletą tego ośrodka jest jedyny w okolicy wyciąg krzesełkowy. Na wszystkich początkujących czeka natomiast mniejszy wyciąg orczykowy. Stoki są dobrze oświetlone i sztucznie naśnieżane i ratrakowane w razie potrzeby.
3. Lesko Ski Weremień
to kameralny ośrodek z dwiema trasami o długości kilkuset metrów. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą spróbować swoich sił w snowparku, a dla dzieci przygotowano bezpieczne tory saneczkowe.
Narty w Bieszczadach - Najlepsze oferty
Bieszczady, czyli narty i piękne widoki
Choć góry te są jednym z najbardziej dzikich miejsc w Polsce, to atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów tu nie brakuje. Co można robić po nartach tam, gdzie stykają się trzy granice, a nocą widać rozgwieżdżone niebo?
1. Ustrzyki Dolne
pomogą wam dogłębnie poznać kulturę bieszczadzkich górali, a także faunę i florę oraz gatunki endemiczne występujące wyłącznie w tej okolicy. Nieopodal jest też Muzeum Młynarstwa i Wsi, w którym zwiedzający mogą na przykład na żywo zobaczyć proces mielenia zboża.
2. Cisna
znajduje się na terenie trzech parków narodowych: Bieszczadzkiego Parku, Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz Parku Krajobrazowego Ciśniańsko-Wetlińskiego. Występuje tu dość ciekawe zjawisko zwane jasnym księżycem. Otóż, nie wszyscy wiedzą, że niebo nad Bieszczadami jest jednym z najciemniejszych nie tylko w Polsce, ale też w Europie i to dzięki temu w tym regionie tak doskonale widać gwiazdy. W Cisnej w celu ochrony przestrzeni przed nadmiarem sztucznego światła powstał jedyny w swoim rodzaju Park Gwiezdnego Nieba.
3. Lesko
to malownicza miejscowość, której niekwestionowanym symbolem jest Góra Sobień, czyli brama do Bieszczad oferująca piękny widok na cały region. Znakomicie położona platforma widokowa umożliwia wspaniały widok na San.
Narty w Bieszczadach - Polecane noclegi
Pogoda i klimat w Bieszczadach
- Liczba dni deszczowych
Otrzymuj bezpłatnie wyjątkowe oferty, inspirujące historie podróżnicze i turystyczne newsy.
Zostań subskrybentem* i otrzymuj wskazówki na temat planowania podróży na Twoją skrzynkę mailową!
Wpisz adres email*
Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Ochrona danych. *Otrzymasz oferty od HomeToGo i wyrażasz zgodę na udostępnienie przez nas Twojego zaszyfrowanego adresu e-mail podmiotom trzecim celem lepszego dopasowania reklam do Twoich potrzeb.