Bieszczady uznawane są za jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Od wieków stanowią natchnienie dla artystów i przyciągają podróżnych, którzy marzą o wypoczynku na łonie natury. Malownicze górskie szlaki, liczne zabytki oraz pozostałe atrakcje sprawiają, że domki letniskowe i kwatery w Bieszczadach umożliwiają spędzenie udanego urlopu również zwolennikom aktywnego wypoczynku.
Polecane noclegi w Bieszczadach
Zarezerwuj nocleg w Bieszczadach od 154 zł za noc!
Domy z sauną
Obiekty z balkonem
Najlepsze Okazje w Bieszczadach
Oszczędź nawet do 38%
Wyszukuj i znajdź obiekty noclegowe pasujące do Twoich oczekiwań spośród 730 domów i apartamentów w Bieszczadach, pochodzących z 6 portali noclegowych. Analizując dostępne noclegi , HomeToGo wybiera oferty w najlepszej cenie i najlepiej oceniane obiekty w Bieszczadach.
Tanie noclegi w Bieszczadach
Znajdź świetne, niedrogie oferty
Najwyżej oceniane noclegi w Bieszczadach
Nasze najwyżej oceniane oferty według ratingu użytkowników
Dlaczego HomeToGo?
Bezpieczeństwo płatności
Wybierz sprawdzone, lokalne formy płatności, a także ubezpieczenie podróży i usługi dodatkowe.
Nagradzana obsługa klienta
Doświadcz płynnego, praktycznego wsparcia w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących rezerwacji.
Potwierdzone opinie
Zaufaj jakości i komfortowi swojego zakwaterowania, dzięki zweryfikowanym opiniom gości.
Przejrzystość cen, bez niespodzianek
Wykorzystaj swój budżet zgodnie z planem, porównując tysiące ofert.
Inteligentne wyszukiwanie stało się łatwe
Udoskonalone narzędzia wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji sprawiają, że planowanie wakacji staje się przyjemnością.
Znajdź swój wymarzony nocleg
Przeglądaj ponad 15 milionów ofert. To największy na świecie wybór domów i apartamnetów wakacyjnych.
Najczęściej wybierane udogodnienia w Bieszczadach
Jeśli masz psa, łatwo wybierzesz w Bieszczadach noclegi chętnie goszczące zwierzęta. Apartamenty stanowią najbardziej przyjazny zwierzętom rodzaj zakwaterowania w Bieszczadach. Co więcej, doba w przyjaznym zwierzętom domu lub apartamencie w tej lokalizacji kosztuje przeciętnie 436 zł. Możesz również porównać różne typy zakwaterowania, jeśli preferujesz być blisko centrum miasta, ponieważ kilka obiektów mniej niż 2 km od centrum miasta jest przyjazne zwierzętom.
Najlepsze miejsca na wyjazd w Bieszczady z dziećmi
1. Solina jak magnes przyciąga co roku wielu urlopowiczów z dziećmi. Do największych zalet miasteczka należą stosunkowo łatwy dojazd, rozbudowana infrastruktura turystyczna i bajeczne krajobrazy Jeziora Solińskiego. Urlop nad zalewem to świetny kompromis dla rodzin, które chcą pogodzić wędrówki po górach z odrobiną plażowego lenistwa. Już sam spacer po ogromnej betonowej zaporze zrobi na twoich pociechach ogromne wrażenie. A do niego dochodzą wodne szaleństwa na żaglówkach, kajakach i rowerach wodnych oraz zachwycające zachody słońca!
2. Polańczyk malowniczo ulokowany na zachodnim brzegu jeziora ma oficjalny status uzdrowiska. Jeśli oprócz wypoczynku, pragniesz podreperować zdrowie rodziny lub skusić się na kilka odprężających zabiegów SPA, wakacje w Polańczyku będą strzałem w dziesiątkę. Tutejsze kuracje leczą przede wszystkim dolegliwości układu oddechowego, sercowego i nadciśnienie. Wiele z nich bazuje na dobroczynnych właściwościach miejscowych wód mineralnych, które są wykorzystywane m.in. do picia i kąpieli.
3. Wetlina przypadnie do gustu przede wszystkim aktywnym rodzinom, dla których wakacje w Bieszczadach nie mogą obejść się bez codziennych wędrówek trawiastymi połoninami i zdobywania szczytów. Wieś znajduje się na przecięciu wielu szlaków, co czyni z niej idealną bazę wypadową m.in. na Smerek, Wielką Rawkę, Połoninę Caryńską czy też na malowniczy trekking do kultowego schroniska Chatka Puchatka.
4. Wołosate zachwyca spokojem i pozwala na prawdziwy detoks od cywilizacji. Wieś otaczają zapierające dech w piersiach widoki, a oprócz stadnin koni huculskich, parkingu i kilku pensjonatów dla turystów nic nie burzy idyllicznej atmosfery tego miejsca. Koniecznie zabierz tu swoje pociechy, by zdobyć najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę. Na spragnionych wędrówek czeka tu spory wybór tras, w Wołosatym rozpoczyna się bowiem też Główny Szlak Beskidzki.
5. Muczne to maleńka wioska, położona w dolinie jednego z bieszczadzkich potoków. Swoje miejsce na ziemi odnajdzie każdy miłośnik spokoju i dzikiej przyrody. Rozpoczyna się tu wiele pieszych szlaków wędrówkowych, w tym najłatwiejsza i najkrótsza trasa na urokliwe Bukowe Berdo, gdzie z licznych występów skalnych zobaczysz rysujące się na horyzoncie sylwetki Kopy Bukowskiej, Rozsypańca czy Halicza. W deszczowy dzień koniecznie zajrzyj do miejscowego Centrum Promocji Leśnictwa i obejrzyj wystawy poświęcone bieszczadzkiej faunie i florze. Nie przegap też pobliskiej zagrody pokazowej żubrów.
6. Brzegi Górne intrygują nie tylko bogactwem krajobrazów, ale również swoją skomplikowaną historią. Do dziś można tu obejrzeć pozostałości cerkwi i cmentarza grekokatolickiego, świadczące o pokaźnych rozmiarach dawnej wsi. Obecnie miejscowość stanowi idealną bazę wypadową dla wędrowców udających się na Wielką Rawkę oraz połoniny: Caryńską i Wetlińską. Okolica ma również szczególne walory przyrodnicze – rozglądaj się uważnie, a przy odrobinie szczęścia wypatrzysz różowe kwiaty zarazy macierzankowej, wpisanej na czerwoną listę zagrożonych roślin.
7. Cisna położona na przecięciu kilku z najpiękniejszych bieszczadzkich szlaków zaskarbiła sobie miano bieszczadzkiej stolicy kultury i folkloru. Jak magnes przyciąga miejscowych poetów, muzyków i artystów wszelkiej maści. Co roku w sierpniu odbywają się tu Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką „Rozsypaniec”, stanowiące kontynuację kultowego festiwalu „Bieszczadzkie Anioły”. Podczas wypoczynku w Cisnej koniecznie zajrzyj do legendarnego baru Siekierezada, by obejrzeć obrazy i rzeźby miejscowych artystów i poczuć niesamowity klimat tego miejsca.
Najlepsze atrakcje podczas wakacji na Bieszczadach
Szlak Cerkwi Drewnianych to nieodzowny punkt programu dla każdego, kto chce trochę lepiej zrozumieć skomplikowaną historię regionu. Mimo wielu zniszczeń bieszczadzkich budowli sakralnych podczas powojennej zawieruchy, w okolicy wciąż ocalało wiele pięknych i unikatowych świątyń. Najwięcej cerkwi znajduje się w północno-wschodniej części regionu, między Ustrzykami Dolnymi a Górnymi. Wśród najciekawszych architektonicznie można wymienić m.in. budowle z Hoszowa, Komańczy i Równi. Cerkiew w Chmielnie może niektórym wydać się znajoma – swego czasu kręcono tu kilka scen do „Pana Wołodyjowskiego" J. Hoffmana.
Bieszczadzka Kolejka Leśna zabierze cię w niezapomnianą podróż w czasie. Ta, najwyżej w Polsce położona linia wąskotorowa została wybudowana pod koniec XIX wieku i przez wiele lat służyła mieszkańcom bieszczadzkich wsi jako łącznik ze światem i cywilizacją. Dziś stanowi jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. W sezonie zabytkowa ciuchcia kursuje na dwóch trasach: ze stacji Majdan koło Cisnej do Przysłupa oraz do Balnicy. Podczas przejażdżki pasażerowie mogą podziwiać dzikie tereny leśne, serpentynowe zakręty oraz rozległe panoramy górskie pasm graniczących ze Słowacją.
Zdobycie Tarnicy oraz podziwianie rozciągającej się z niej panoramy okolicy. I nie tylko! Przy dobrej widoczności, w pogodny dzień, wędrowcom ukazują się stąd nawet jasne sylwetki tatrzańskich szczytów. Niezależnie od warunków atmosferycznych, wycieczka na Tarnicę zawsze jest pełna przygód i wyzwań. Charakterystyczny szczyt, górujący ponad łagodnym „siodłem" można zdobyć na wiele sposobów. Największą popularnością cieszy się łatwy i krótki niebieski szlak z Wołosatego, który pokonasz w ok. 3 godziny. Z Ustrzyk Górnych prowadzi alternatywna czerwona trasa, na którą musisz już zaplanować cały dzień.
Wodospad Szepit na potoku Hylatym to jedna z nielicznych bieszczadzkich kaskad wodnych. Można do niego dojść m.in. z Połoniny Wetlińskiej, odnajdując ścieżkę dydaktyczną „Jodła”, a następnie kierując się w stronę Przełęczy Orłowicza. Wodospad ma ok. 8 m i otacza go szumiący, liściasty las. Tajemniczej aury dodaje mu mgiełka powstająca z rozpryskujących się o szare głazy kropli potoku.
4 miejsca, które trzeba odwiedzić w Bieszczadach
1. Tarnica
Domki letniskowe w Bieszczadach to baza noclegowa, która daje możliwość samodzielnego zaplanowania aktywnego wypoczynku. Oczywiście, na szczególną uwagę zasługują malownicze górskie szlaki, prowadzące na bieszczadzkie szczyty. Warto udać się na Tarnicę, która jest najwyższym szczytem polskich Bieszczadów. Z Ustrzyk Górnych na Tarnicę można dotrzeć Głównym Szlakiem Beskidzkim imienia Kazimierza Sosnowskiego albo krótszą trasą, która prowadzi z Wołosatego szlakiem niebieskim oraz żółtym.
2. Bukowe Bardo
W trakcie pobytu w Bieszczadach warto przejść trasę prowadzącą z Mucznego przez Bukowe Berdo na Krzemień, drugi pod względem wysokości szczyt Bieszczadów. Z Mucznego do Bukowego Berda prowadzi szlak żółty, którego pokonanie zajmuje około 2,5 godziny, natomiast od Bukowego Berda na Krzemień można dojść szlakiem niebieskim w ciągu godziny. Idąc tą trasą można podziwiać wspaniałe widoki, między innymi na Połoniną Caryńską.
3. Lokalne stadniny
Noclegi w Bieszczadach to szansa nie tylko na górskie wędrówki. Działa tutaj wiele stadnin i ośrodków jeździeckich, między innymi stajnia w Wetlinie, która umożliwia naukę jazdy konnej, jak również udział w kilkudniowym rajdzie po urokliwej okolicy. To miejsce, gdzie można zapoznać się naturalnymi metodami pracy z końmi oraz zasadami jazdy w stylu west.
4. Jezioro Solińskie
W odległości 26 km od Wetliny położona jest miejscowość Solina. To właśnie tutaj znajduje się popularne Jezioro Solińskie, które posiada najwyższą w Polsce zaporę wodną (81,8 m). Podróżni mają możliwość przepłynięcia przez jezioro statkiem bieszczadzkiej floty, a także wypożyczenia rowerka wodnego, kajaku, łódki albo jachtu. Wielbiciele żeglarstwa i kajakarstwa powinni zarezerwować miejsce w domku letniskowym nad Soliną, aby móc spędzić urlop w taki sposób, jaki sprawia im największą przyjemność.
5 lokalnych atrakcji w Bieszczadach
1. Bieszczadzki Park Narodowy
Park utworzony w 1973 r. usytuowany jest w Bieszczadach Zachodnich. Jego bogatą faunę i florę można podziwiać wędrując ścieżkami przyrodniczymi i przyrodniczo-historycznymi.
2. Centrum Ursa Maior w Ustrzykach Dolnych
Regionalny browar produkuje prawie 20 gatunków piwa. Goście mogą zwiedzić wytwórnię, jak również wziąć udział w degustacji wytwarzanych tutaj trunków.
3. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych
Siedzibą muzeum założonego przez Bożenę i Janusza Bałkotów jest dawny młyn. Oprócz dawnego wyposażenia prezentowane są w nim urządzenie młynarskie z XIX w. i maszyny wykorzystywane niegdyś w rolnictwie.
4. Jednodniowa wycieczka do Rzeszowa
W trakcie wizyty w największym mieście Podkarpacia warto udać się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną. Na uwagę zasługuje też tutejszy zamek, zbudowany w XVI w. oraz Letni Pałac Lubomirskich.
5. Zamek w Łańcucie
XVI-wieczny zamek to dawna rezydencja polskich rodów magnackich. Dla zwiedzających udostępniono kilka sal z oryginalnym wyposażeniem, w skład którego wchodzi kolekcja powozów.
Informacje o noclegach w Bieszczadach
🏡 Liczba noclegów | 730 ofert |
---|---|
💳 Dostępne rabaty | do 50 |
🌙 Cena za noc zaczyna się od | 154 zł |
⭐ Popularne udogodnienia | zwierzęta dozwolone, baseny i kuchnie |
🐾 Domy wakacyjne przyjazne czworonogom | 238 noclegów |
Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztują noclegi w Bieszczadach?
Przeciętna cena noclegu w Bieszczadach wynosi 154 zł.
Ile noclegów jest dostępnych w Bieszczadach?
Obecnie możesz przeglądać i porównywać 730 noclegów, spośród których na pewno znajdziesz coś dla siebie na planowany pobyt w Bieszczadach.
Jakie udogodnienia są najpopularniejsze dla domków wakacyjnych w Bieszczadach?
Jeśli planujesz rezerwację noclegu w Bieszczadach, najczęstsze udogodnienia, których inni szukają to oferty zwierzęta dozwolone, baseny lub kuchnie.
Ile noclegów i domów wakacyjnych znajdę w Bieszczadach?
W lokalizacji Bieszczady dostępnych jest 730 obiektów, w tym głównie bed & breakfast i apartamenty.
Jaki jest najlepszy moment na podróż do lokalizacji Bieszczady?
Lipiec i sierpień są zazwyczaj najcieplejszymi miesiącami w Bieszczadach z temperaturą około 26 °C. Styczeń i luty w Bieszczadach są miesiącami najchłodniejszymi ze średnią temperaturą -7 °C.
Zbieramy oferty tysięcy partnerów, w tym:
Najlepsze podróżnicze inspiracje
Miasta, które warto zobaczyć
- Noclegi i apartamenty w Gdańsku
- Noclegi i apartamenty we Wrocławiu
- Noclegi i apartamenty w Kołobrzegu
- Noclegi i apartamenty w Szklarskiej Porębie
- Noclegi i domki w Łebie
- Noclegi i apartamenty w Poznaniu
- Noclegi i domki w Sarbinowie
- Noclegi i apartamenty w Szczyrku
- Noclegi w Łodzi
- Noclegi i apartamenty w Toruniu
- Noclegi i domki w Pobierowie
- Noclegi i domki na Helu
- Noclegi i domki w Wiśle
- Noclegi i domki w Białce Tatrzańskiej
- Noclegi i apartamenty w Zakopanem
Poznaj inne pomysły na podróże
- Camping Kołobrzeg
- Majówka w Zakopanem
- Spa w Gdańsku
- Agroturystyka w Polsce
- Ustroń narty
- Wakacje z psem nad morzem
- Plaża nudystów Rowy
- Agroturystyka Kotlina Kłodzka
- Agroturystyka Podlasie
- Parki Rozrywki w Mazowieckiem
- Trzepowo narty
- Agroturystyka w polskich górach
- Przywidz narty
- Majówka w Polsce
- Agroturystyka Solina
- Jastrzębia Góra plaża nudystów
- Majówka na Mazurach
- Zieleniec noclegi z basenem
- Camping Łeba
- Agroturystyka Zakopane
- Camping Hel