Noclegi, domki i apartamenty w Bieszczadach

Porównano 175 dostępnych noclegów, znalezionych na 18 stronach rezerwacyjnych
Bieszczady

Polecane noclegi w Bieszczadach

Szukaj noclegów w Bieszczadach: od 65 zł za noc

Dom ∙ 2 gości
Wetlina, Cisna, Polska
od 149 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Smerek, Cisna, Polska
od 265 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 3 gości
Wetlina, Cisna, Polska
od 217 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Cisna, leski, Polska
od 245 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Agroturystyka ∙ 4 gości
Smerek, Cisna, Polska
od 119 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Wetlina, Cisna, Polska
od 101 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 2 gości
Wetlina, Cisna, Polska
od 151 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 2 sypialnie
Wetlina, Cisna, Polska
od 351 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Przysłup, Cisna, Polska
od 66 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 3 gości
Przysłup, Cisna, Polska
od 82 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Strzebowiska, Cisna, Polska
od 48 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Dom ∙ 2 gości
Muczne, Lutowiska, Polska
od 168 zł
Booking.com
4,5
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bieszczadach

 • Garaż (143)
 • Dla niepalących (140)
 • Balkon/Patio (125)
 • Internet (123)
 • Ogród (118)
 • TV (107)
 • Grill (102)
 • Kuchnia (89)
 • Przyjazny zwierzętom (74)
 • Łowienie ryb (55)
 • Kominek (27)
 • Bez barier (17)

Pogoda w Bieszczadach


-7°

-6°

-2°
16°
21°
24°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
14°


-5°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Bieszczadach. Średnio najgorętszym miesiącem jest lipiec. Tymczasem, tempertura spada poniżej -7° w styczniu. Podczas gdy najbardziej deszczowym miesiącem jest styczeń w sierpniu pada tylko przez 11 dni.

Piękno i tajemnice polskich gór – domki letniskowe w Bieszczadach

Bieszczady uznawane są za jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Od wieków stanowią natchnienie dla artystów i przyciągają podróżnych, którzy marzą o wypoczynku na łonie natury. Malownicze górskie szlaki, liczne zabytki oraz pozostałe atrakcje sprawiają, że domki letniskowe i kwatery w Bieszczadach umożliwiają spędzenie udanego urlopu również zwolennikom aktywnego wypoczynku.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać w Bieszczady?

Do noclegów w Bieszczadach można dotrzeć z obwodnicy bieszczadzkiej, nazywanej także Wielką Pętlą. Obwodnica biegnie przez takie miejscowości jak: Lesko, Uherce Mineralne, Olszanice, Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska, Ustrzyki Górne, Cisna i Baligród. Jej łączna długość wynosi około 147 km. Informacje o problemach z dojazdem w Bieszczady zimą nie są zgodne z prawdą, ponieważ tutejsze drogi są regularnie odśnieżane i posypywane.

Pociągiem można dotrzeć do Sanoka albo do Zagórza, skąd należy przesiąść się do autobusu Veolia Transport. Komunikacja publiczna umożliwia łatwy dojazd do domków w Bieszczadach przez cały rok, ale najwięcej autobusów kursuje w okresie wakacyjnym. Alternatywę dla autorów PKS stanowią prywatne busy. Dzięki nim można dotrzeć do Sanoka z Warszawy (firma Neobus), z Krakowa (Airbus i San Bus) i z Lublina (Galicja Express).

Pogoda i klimat

Pogoda w Bieszczadach

Jednym z powodów popularności domków letniskowych w Bieszczadach jest czyste powietrze. To właśnie dzięki niemu każdej bezchmurnej nocy można zobaczyć na niebie ponad 7000 gwiazd.

Bieszczady to jeden z regionów Polski o najobfitszych opadach. Na najbardziej intensywne deszcze należy przygotować się w lipcu, który jest jednocześnie miesiącem najcieplejszym. W sierpniu oraz we wrześniu pogoda w Bieszczadach jest bardziej stabilna, ale temperatura powietrza jest niższa niż w drugiej połowie czerwca i w lipcu.

Intrygującym zjawiskiem pogodowym w Bieszczadach jest tak zwana inwersja temperatury, do której dochodzi na przełomie stycznia i lutego. W górnych partiach gór jest wówczas cieplej niż w dolinie, a podróżujący mają możliwość podziwiania pięknej panoramy odległych o 130 km Tatr. Noclegi w Bieszczadach zimą pozwalają także na skorzystanie z tutejszych stoków, które stanowią jedną z największych zimowych atrakcji tego regionu.

Atrakcje turystyczne

Pamiątki z dawnych czasów – najciekawsze zabytki w Bieszczadach

Jednym z najpiękniejszych bieszczadzkich zabytków jest Zamek w Lesku, którego budowa zakończyła się w 1538 roku. Wprawdzie od tamtego czasu budynek był wielokrotnie przebudowywany i zatracił swój renesansowy charakter, jednak nadal pięknie się prezentuje. Na szczególną uwagę zasługują zadbane ogrody zamkowe oraz pnące się po murach dzikie wino. W zamku znajduje się obecnie hotel wraz z restauracją.

W Lesku warto zwiedzić także najstarszy i najlepiej zachowany w tym regionie cmentarz żydowski. Znajduje się tutaj około 2000 macew, a najstarsza z nich pochodzi z 1548 roku. Kirkut położony jest na wzgórzu otoczonym kilkusetletnimi dębami, które nadają temu miejscu wyjątkowy urok.

Urlop w domku letniskowym w Bieszczadach umożliwia także zwiedzenie wielu zabytkowych obiektów sakralnych. W odległej o 25 km od Leska Równi znajduje się dawna greckokatolicka Cerkiew Opieki Matki Bożej, która od 1969 pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego. Jest to budowla z XVIII wieku o konstrukcji zrębowej, trójkopułowa z dwukondygnacyjnym babińcem. Nad ołtarzem znajduje się wielki barokowy krucyfiks ofiarowany przez bp. Józefa Tokarczuka.

Wycieczki w pobliżu

Aktywny wypoczynek w Bieszczadach

Domki letniskowe w Bieszczadach to baza noclegowa, która daje możliwość samodzielnego zaplanowania aktywnego wypoczynku. Oczywiście, na szczególną uwagę zasługują malownicze górskie szlaki, prowadzące na bieszczadzkie szczyty. Warto udać się na Tarnicę, która jest najwyższym szczytem polskich Bieszczadów. Z Ustrzyk Górnych na Tarnicę można dotrzeć Głównym Szlakiem Beskidzkim imienia Kazimierza Sosnowskiego albo krótszą trasą, która prowadzi z Wołosatego szlakiem niebieskim oraz żółtym.

W trakcie pobytu w Bieszczadach warto przejść trasę prowadzącą z Mucznego przez Bukowe Berdo na Krzemień, drugi pod względem wysokości szczyt Bieszczadów. Z Mucznego do Bukowego Berda prowadzi szlak żółty, którego pokonanie zajmuje około 2,5 godziny, natomiast od Bukowego Berda na Krzemień można dojść szlakiem niebieskim w ciągu godziny. Idąc tą trasą można podziwiać wspaniałe widoki, między innymi na Połoniną Caryńską.

Noclegi w Bieszczadach to szansa nie tylko na górskie wędrówki. Działa tutaj wiele stadnin i ośrodków jeździeckich, między innymi stajnia w Wetlinie, która umożliwia naukę jazdy konnej, jak również udział w kilkudniowym rajdzie po urokliwej okolicy. To miejsce, gdzie można zapoznać się naturalnymi metodami pracy z końmi oraz zasadami jazdy w stylu west.

W odległości 26 km od Wetliny położona jest miejscowość Solina. To właśnie tutaj znajduje się popularne Jezioro Solińskie, które posiada najwyższą w Polsce zaporę wodną (81,8 m). Podróżni mają możliwość przepłynięcia przez jezioro statkiem bieszczadzkiej floty, a także wypożyczenia rowerka wodnego, kajaku, łódki albo jachtu. Wielbiciele żeglarstwa i kajakarstwa powinni zarezerwować miejsce w domku letniskowym nad Soliną, aby móc spędzić urlop w taki sposób, jaki sprawia im największą przyjemność.

Zwiedzanie i atrakcje w Bieszczadach

Malowniczy park narodowy, cenne zabytki i lokalny browar

Bieszczadzki Park Narodowy

Park utworzony w 1973 r. usytuowany jest w Bieszczadach Zachodnich. Jego bogatą faunę i florę można podziwiać wędrując ścieżkami przyrodniczymi i przyrodniczo-historycznymi.

Centrum Ursa Maior w Ustrzykach Dolnych

Regionalny browar produkuje prawie 20 gatunków piwa. Goście mogą zwiedzić wytwórnię, jak również wziąć udział w degustacji wytwarzanych tutaj trunków.

Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

Siedzibą muzeum założonego przez Bożenę i Janusza Bałkotów jest dawny młyn. Oprócz dawnego wyposażenia prezentowane są w nim urządzenie młynarskie z XIX w. i maszyny wykorzystywane niegdyś w rolnictwie.

Jednodniowa wycieczka do Rzeszowa

W trakcie wizyty w największym mieście Podkarpacia warto udać się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną. Na uwagę zasługuje też tutejszy zamek, zbudowany w XVI w. oraz Letni Pałac Lubomirskich.

Zamek w Łańcucie

XVI-wieczny zamek to dawna rezydencja polskich rodów magnackich. Dla zwiedzających udostępniono kilka sal z oryginalnym wyposażeniem, w skład którego wchodzi kolekcja powozów.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Bieszczadach Casamundo Noclegi w Bieszczadach Interhome Noclegi w Bieszczadach TripAdvisor Noclegi w Bieszczadach Novasol Noclegi w Bieszczadach Wimdu Noclegi w Bieszczadach edom Noclegi w Bieszczadach HomeAway Noclegi w Bieszczadach BookApart.com Noclegi w Bieszczadach Noclegowo.pl Noclegi w Bieszczadach 9flats.com Noclegi w Bieszczadach HouseTrip Noclegi w Bieszczadach Belvilla Noclegi w Bieszczadach DanCenter Noclegi w Bieszczadach IdoSell Booking Noclegi w Bieszczadach Holiday Home Noclegi w Bieszczadach Inter Chalet Noclegi w Bieszczadach only-apartments Noclegi w Bieszczadach Migoa Noclegi w Bieszczadach

Więcej miejscowości w okolicy