Agroturystyka Białowieża - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Białowieża - HomeToGo

Agroturystyka Białowieża

Białowieża
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
Doskonała: 4,5+
Bardzo dobra: 4+
Dobra: 3,5+

Niezapomniane spotkanie z naturą, czyli wakacje w Białowieży

Białowieża to malowniczo położona w samym sercu pierwotnej Puszczy Białowieskiej niewielka miejscowość, której walory przyrodnicze oraz wyjątkowa atmosfera kuszą od wieków miłośników spędzania czasu wolnego na łonie natury. Liczne szlaki piesze i rowerowe pozwalają odkrywać tutejszą bogatą faunę i florę, a wspaniałe zabytki świadczą o długiej historii regionu. Dziś kwitnie tu agroturystyka, a Białowieża nieprzerwanie zachwyca i oczarowuje kolejne pokolenia podróżników.
Najlepsze atrakcje w Białowieży podczas pobytu w agroturystyce

Najlepsze atrakcje w Białowieży podczas pobytu w agroturystyce

Szukasz ciszy, spokoju i relaksu z dala od zgiełku zatłoczonych miast? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest Białowieża, a agroturystyka to najlepsza i najpopularniejsza forma wypoczynku w regionie. Daje ona bowiem niepowtarzalną okazję z bliska poznania tutejszej ciekawej kultury i sztuki oraz pozwala na co dzień obcować z niczym nieskażoną przyrodą. W okolicach Białowieży czekają natomiast fenomenalne atrakcje, jakich próżno szukać gdzie indziej.

  • 1. Puszcza Białowieska

    to unikat na skalę światową. Rośnie tu naturalny, pierwotny las niżowy będący domem dla niezliczonych gatunków zwierząt, w tym legendarnego żubra - największego ssaka lądowego Europy. Część puszczy objęta została ochroną i obecnie należy do Białowieskiego Parku Narodowego wpisanego przez UNESCO na Listę światowego dziedzictwa. Puszczę przecinają liczne szklaki, a wykwalifikowani przewodnicy barwnie opowiedzą o jej historii.

  • 2. Park Pałacowy

    to miejsce emanujące spokojem i historią. Ten zespół parkowo-pałacowy założony został bowiem w XIX wieku z polecenia cara Rosji. Do dziś przetrwały jedynie budynki okalające pałac, jednak mimo to nadal podziwiać tu można ponad 250-letnie dęby, okazałe stawy przyciągające rzadkie gatunki ptaków oraz najstarszy budynek w Białowieży, czyli drewniany dworek myśliwski z 1845 roku.

  • 3. Szlak Białowieża-Hajnówka

    to jedna z wielu fantastycznych tras turystycznych w okolicy. Po drodze oczom wędrowców ukazują się tajemnicze kurhany z X wieku, niemalże baśniowa flora i fauna Puszczy Białowieskiej oraz majestatyczne żubry żyjące w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Rezerwat oferuje także możliwość nabycia unikalnego rękodzieła lokalnych artystów. Na koniec wizyta w wielokulturowej Hajnówce - stolicy regionu określanej mianem "Bramy do Puszczy".

Pogoda i klimat w Białowieży

max.
Min.
-1°
-5°
23 dni 23
max.
Min.

-4°
13 dni 13
max.
Min.

-1°
13 dni 13
max.
Min.
14°
14 dni 14
max.
Min.
20°
12 dni 12
max.
Min.
23°
13°
12 dni 12
max.
Min.
26°
15°
13 dni 13
max.
Min.
25°
14°
10 dni 10
max.
Min.
20°
10°
11 dni 11
max.
Min.
12°
11 dni 11
max.
Min.

14 dni 14
max.
Min.

-2°
19 dni 19
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Agroturystyka Białowieża - Poznaj inne kierunki

Poznaj najlepsze pomysły na wakacje w Białowieży

Poznaj inne pomysły na podróże

image-tag