Agroturystyka Białowieża - HomeToGo base64Hash Agroturystyka Białowieża - HomeToGo

Agroturystyka Białowieża

Białowieża
Dowolne daty
Goście

Wybierz idealny nocleg

Cena za noc
Do 500 zł
500 zł - 999 zł
Od 1.000 zł
Odległość od centrum
Max. 1 km
Max. 2 km
Max. 5 km
Recenzje
4,5+
4+
3,5+
Sypialnie
Dowolna liczba
1 sypialnia
2 sypialnie

Niezapomniane spotkanie z naturą, czyli wakacje w Białowieży

Białowieża to malowniczo położona w samym sercu pierwotnej Puszczy Białowieskiej niewielka miejscowość, której walory przyrodnicze oraz wyjątkowa atmosfera kuszą od wieków miłośników spędzania czasu wolnego na łonie natury. Liczne szlaki piesze i rowerowe pozwalają odkrywać tutejszą bogatą faunę i florę, a wspaniałe zabytki świadczą o długiej historii regionu. Dziś kwitnie tu agroturystyka, a Białowieża nieprzerwanie zachwyca i oczarowuje kolejne pokolenia podróżników.
Zobacz wszystkie oferty

Popularne udogodnienia dla Agroturystyka Białowieża

Znajdź idealny dom na swój pobyt

Przyjazny(a) zwierzętom Agroturystyka

Przyjazny(a) zwierzętom Agroturystyka

Agroturystyka z patio

Agroturystyka z patio

Agroturystyka rybacki(a)

Agroturystyka rybacki(a)

Agroturystyka z kuchnią

Agroturystyka z kuchnią

Najlepsze atrakcje w Białowieży podczas pobytu w agroturystyce

Najlepsze atrakcje w Białowieży podczas pobytu w agroturystyce

Szukasz ciszy, spokoju i relaksu z dala od zgiełku zatłoczonych miast? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest Białowieża, a agroturystyka to najlepsza i najpopularniejsza forma wypoczynku w regionie. Daje ona bowiem niepowtarzalną okazję z bliska poznania tutejszej ciekawej kultury i sztuki oraz pozwala na co dzień obcować z niczym nieskażoną przyrodą. W okolicach Białowieży czekają natomiast fenomenalne atrakcje, jakich próżno szukać gdzie indziej.

  • 1. Puszcza Białowieska

    to unikat na skalę światową. Rośnie tu naturalny, pierwotny las niżowy będący domem dla niezliczonych gatunków zwierząt, w tym legendarnego żubra - największego ssaka lądowego Europy. Część puszczy objęta została ochroną i obecnie należy do Białowieskiego Parku Narodowego wpisanego przez UNESCO na Listę światowego dziedzictwa. Puszczę przecinają liczne szklaki, a wykwalifikowani przewodnicy barwnie opowiedzą o jej historii.

  • 2. Park Pałacowy

    to miejsce emanujące spokojem i historią. Ten zespół parkowo-pałacowy założony został bowiem w XIX wieku z polecenia cara Rosji. Do dziś przetrwały jedynie budynki okalające pałac, jednak mimo to nadal podziwiać tu można ponad 250-letnie dęby, okazałe stawy przyciągające rzadkie gatunki ptaków oraz najstarszy budynek w Białowieży, czyli drewniany dworek myśliwski z 1845 roku.

  • 3. Szlak Białowieża-Hajnówka

    to jedna z wielu fantastycznych tras turystycznych w okolicy. Po drodze oczom wędrowców ukazują się tajemnicze kurhany z X wieku, niemalże baśniowa flora i fauna Puszczy Białowieskiej oraz majestatyczne żubry żyjące w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Rezerwat oferuje także możliwość nabycia unikalnego rękodzieła lokalnych artystów. Na koniec wizyta w wielokulturowej Hajnówce - stolicy regionu określanej mianem "Bramy do Puszczy".

Szukasz czegoś innego?

Znajdź więcej interesujących miejsc na pobyt w Białowieży

Dom

Dom

Apartament

Apartament

Pokój

Pokój

Hotel

Hotel

image-tag