Weekend w Berlinie

Berlin

Weekend w Berlinie: Nasze rekomendacje

Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Reinickendorf, Berlin, Niemcy
od 170 zł
Wimdu
4,5
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Französisch Buchholz, Pankow, Berlin
od 121 zł
Wimdu
4,8
Zobacz ofertę
Pokój ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Schöneberg, Tempelhof-Schöneberg, Berlin
od 118 zł
Wimdu
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Alt-Hohenschönhausen, Lichtenberg, Berlin
od 171 zł
Wimdu
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Charlottenburg, Charlottenburg-Wilmersdorf, Berlin
od 174 zł
Wimdu
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Marzahn, Marzahn-Hellersdorf, Berlin
od 176 zł
Wimdu
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Neukölln, Berlin, Niemcy
od 253 zł
Wimdu
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Buckow, Neukölln, Berlin
od 195 zł
Wimdu
4,3
Zobacz ofertę
Weekend w Berlinie

Podróż do stolicy różnorodności, czyli weekend w Berlinie

Berlin to jedna z europejskich perełek, a zarazem najchętniej odwiedzanych światowych stolic. Bogactwo wydarzeń kulturalnych miesza się tu się z niemieckim dziedzictwem, wieloma miejscami pamięci oraz niepowtarzalną sztuką uliczną. Krótki odpoczynek w mieście to propozycja dla aktywnych osób zainteresowanych kulturą oraz sztuką. To także doskonała destynacja dla wielbicieli piwa. W Berlinie znajdują się małe browary, jak i słynne zakłady produkujące ten złoty trunek. Lokalne napoje alkoholowe można skosztować w jednej z licznych restauracji.

Weekend w Berlinie – co warto zobaczyć?

Stolica Niemiec to miasto pełne atrakcji, dlatego urlopowicze powinni przeznaczyć co najmniej dwa lub trzy dni na jego poznanie. Zwiedzanie warto rozpocząć od prawdziwego symbolu Pokoju i Wolności – od pochodzącej z XVIII wieku Bramy Brandenburskiej. Jej wizerunek pojawia się na wielu pocztówkach oraz na podróżniczych zdjęciach. Pomnik najlepiej oglądać nocą. Jest wtedy pięknie podświetlony, przez co robi jeszcze większe wrażenie.

Kolejnym punktem do odwiedzenia jest Reichstag, czyli siedziba niemieckiego parlamentu. Po uprzedniej rezerwacji, turyści mają zapewniony darmowy wstęp. To właśnie z kopuły wieńczącej budynek roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na miasto. Będąc w Berlinie, nie sposób pominąć też pozostałości Muru Berlińskiego oraz Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. To żywe symbole pamięci, które przypominają o nie tak dawnej przeszłości.

Noclegi oraz kulinaria w Berlinie

W ciepłe dni miasto najlepiej zwiedza się na rowerze, w chłodniejsze, z pomocą przychodzi lokalny transport, taki jak metro czy autobusy. Najlepiej unikać korków oraz tłoku w środkach lokomocji, decydując się na mieszkanie lub apartament w centrum. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, bo stolica Niemiec proponuje zarówno bardzo luksusowe apartamenty, jak i korzystne opcje dla osób spragnionych nowych znajomości oraz przygód.

Niektóre miejsca noclegowe mają własne restauracje oraz bary. Jednak w Berlinie warto też wybrać się na kulinarną eksplorację miasta, by spróbować słynnego Currywurst, czyli niemieckiej kiełbasy z curry, czy prawdziwego sznycla. Idealnym napojem w niemieckim stylu będzie za to dobre lokalne piwo.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Berlinie Casamundo Noclegi w Berlinie Interhome Noclegi w Berlinie TripAdvisor Noclegi w Berlinie Novasol Noclegi w Berlinie Wimdu Noclegi w Berlinie edom Noclegi w Berlinie HomeAway Noclegi w Berlinie BookApart.com Noclegi w Berlinie Noclegowo.pl Noclegi w Berlinie 9flats.com Noclegi w Berlinie HouseTrip Noclegi w Berlinie Belvilla Noclegi w Berlinie DanCenter Noclegi w Berlinie IdoSell Booking Noclegi w Berlinie Holiday Home Noclegi w Berlinie Inter Chalet Noclegi w Berlinie only-apartments Noclegi w Berlinie Migoa Noclegi w Berlinie