Noclegi, domy i apartamenty w Bardzie

Porównano 5 dostępnych noclegów, znalezionych na 6 stronach rezerwacyjnych
Bardo

5 fantastycznych domów wakacyjnych i apartamentów z 6 portali noclegowych możesz znaleźć w Bardzie nawet od 65 zł za noc. Wszystkie noclegi są bezpośrednio sprawdzane w ramach naszej wyszukiwarki, pomagając Ci oszczędzić nawet 10%.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bardzie

 • Garaż (5)
 • Ogród (5)
 • Przyjazny zwierzętom (4)
 • TV (4)
 • Pralka (4)
 • Internet (4)
 • Grill (4)
 • Zmywarka (3)
 • Kuchnia (3)
 • Balkon/Patio (3)
 • Dla niepalących (3)
 • Mikrofalówka (3)
Dużo noclegów w Bardzie pozwala na zabranie ze sobą swojego pupila, co sprawia, że jest to odpowiednie miejsce dla właścicieli psów i kotów. Nie musisz szukać zakwaterowania z dala od centrum, ponieważ 0% ofert znajduje się w bardzo centralnej lokalizacji (do 2 km od centrum). Możesz również znaleźć różne rodzaje zakwaterowania, jeśli wolisz mieszkać blisko centrum, ponieważ kilka obiektów noclegowych do 2 km od centrum miasta akceptuje zwierzęta.

Pogoda i klimat w Bardzie


-3°

-2°
10°
15°
20°
23°
12°
26°
14°
26°
13°
21°
10°
14°


-1°
STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU
- Liczba dni deszczowych

Powyższy wykres przedstawia wykres pogodowy na cały rok w Bardzie. W lipcu, temperatura osiąga nawet powyżej 26°. Tymczasem, najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest lipiec. Natomiast najmniejszych opadów deszczu można spodziewać się w sierpniu.

Noclegi w Bardzie

Noclegi w Bardzie – idylliczny urlop w pełnym tajemnic mieście cudów

Otoczone łagodnymi zboczami miasto Bardo, znajduje się w powiecie ząbkowickim województwa dolnośląskiego. To miejscowość o bogatej historii, sięgającej wczesnego średniowiecza. Od lat przyciąga podróżników i pielgrzymów. Zarezerwuj wygodną kwaterę lub mieszkania wakacyjne nad Nysą Kłodzką i odkrywaj ukryte skarby regionu.

Zobacz wszystkie oferty
Atrakcje dla rodziny

Zajmujące atrakcje dla najmłodszych

Odwiedzające Bardo dzieci będą zachwycone słynną ruchomą szopką, którą skonstruowano w 1970 r. w celu upamiętnienia 700 lat pielgrzymowania do Madonny Bardzkiej. Oprócz elementów typowo bożonarodzeniowych, skomplikowany mechanizm zawiera figurki przedstawiające postacie historyczne, biblijne oraz sceny z życia codziennego i panoramę miasta.

Latem, zabierz dzieci na wyjątkowy spływ kajakowy Nysą Kłodzką. W środkowym odcinku rzeki znajduje się utworzony przez procesy erozyjne tzw. Przełom Bardzki, przecinający góry kilkoma spektakularnymi meandrami. Ze względu na niesamowitą urodę, to miejsce nazywane jest również "Cudem Sudetów". Podczas spływu wypatrujcie muflonów, salamander i pstrągów górskim, a także wsłuchajcie się w trele rzadkich gatunków ptaków.

Wycieczki w pobliżu

Średniowieczne zabytki Dolnego Śląska

Najważniejszym zabytkiem miasteczka jest Cudowna Figurka Matki Bożej. Według legendy została wyrzeźbiona przez chłopca, któremu w 1011 r. objawiła się Maryja. To najstarsza rzeźba romańska w Polsce. Dzięki niej Bardo stało się celem pielgrzymek już w średniowieczu. Obecnie znajduje się w XVII-wiecznej Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, pierwotnie stanowiącej zakon cystersów.

Przepiękne widoki można podziwiać z zabytkowego mostu na Nysie Kłodzkiej. Choć jego współczesny kształt zawdzięczamy powojennej odbudowie, stanowi rekonstrukcję dawnej budowli gotyckiej, z czasów, gdy przez Bardo przebiegał ważny, średniowieczny szlak handlowy, łączący Polskę z Czechami i Wiedniem.

Lokalne wydarzenia

Największe śwęta regionu

Od wielu lat obchody Dni Barda organizowane są w okolicy nocy świętojańskiej. Prawie tygodniowy "Festiwal Bardzkich Cudów" przyciąga odwiedzających z całej Polski. Miasteczko aż kipi od wydarzeń plenerowych, koncertów, pokazów, wystaw i tradycyjnych jarmarków. By uczynić zadość tradycji, puszczane są też wianki na rzece.

Od kilku lat w okolicznych pasmach gór Sowich i Bardzkich odbywa się jeden z największych w Polsce festiwali biegów górskich "Siver Run". Podczas zawodów odbywa się zbiórka pieniędzy na promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Bardzie Casamundo Noclegi w Bardzie Interhome Noclegi w Bardzie TripAdvisor Noclegi w Bardzie Novasol Noclegi w Bardzie edom Noclegi w Bardzie HomeAway Noclegi w Bardzie BookApart.com Noclegi w Bardzie Noclegowo.pl Noclegi w Bardzie 9flats.com Noclegi w Bardzie HouseTrip Noclegi w Bardzie Belvilla Noclegi w Bardzie DanCenter Noclegi w Bardzie IdoSell Booking Noclegi w Bardzie Holiday Home Noclegi w Bardzie Inter Chalet Noclegi w Bardzie Only-apartments Noclegi w Bardzie Migoa Noclegi w Bardzie

Więcej miejscowości w okolicy