Noclegi, campingi i domki w Austrii

Porównano 116.138 dostępnych noclegów, znalezionych na 64 stronach rezerwacyjnych
Austria
Oszczędź nawet do 48%

Najlepsze Okazje - w Austrii

-32%
np. 23.06 - 30.06
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Zwieselstein, Gemeinde Sölden, Austria
od 153 zł 225 zł
Easy Reserve
5,0
Zobacz ofertę
-48%
np. 8.09 - 15.09
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Längenfeld, Powiat Imst, Austria
od 150 zł 288 zł
Easy Reserve
5,0
Zobacz ofertę
-17%
np. 23.06 - 30.06
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Gaschurn, Gemeinde Gashurn, Austria
od 1.156 zł 1.387 zł
Casamundo
4,7
Zobacz ofertę

Polecane noclegi w Austrii

Szukaj noclegów w Austrii: od 147 zł za noc

Apartament ∙ 3 gości
Unterlängenfeld, Längenfeld, Austria
od 153 zł
Casamundo
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Bad Mitterndorf, Powiat Liezen, Austria
od 167 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Lind ob Velden, Gemeinde Velden am Wörther See, Austria
od 582 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sommereben, Gemeinde Greisdorf, Austria
od 151 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 3 sypialnie
Mittersill, Powiat Zell am See, Austria
od 219 zł
Booking.com
4,4
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Gemeinde Hermagor-Pressegger See, Powiat Hermagor, Austria
od 181 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości
Pöttelsdorf, Gemeinde Pöttelsdorf, Austria
od 163 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Semmering, Gemeinde Semmering, Austria
od 382 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Obiekty z balkonem

Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Gemeinde Köflach, Powiat Voitsberg, Austria
od 168 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Kötschach-Mauthen, Gemeinde Kötschach-Mauthen, Austria
od 213 zł
Booking.com
4,3
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości
Laussa, Gemeinde Laussa, Austria
od 317 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Schönau im Mühlkreis, Gemeinde Schönau im Mühlkreis, Austria
od 210 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

  Domy i apartamenty z basenem

Apartament ∙ 5 gości ∙ 1 sypialnia
Steindorf am Ossiacher See, Gemeinde Steindorf am Ossiacher See, Austria
od 223 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 2 sypialnie
Zehethof, Gemeinde Steinakirchen am Forst, Austria
od 316 zł
Booking.com
4,8
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Srejach, Gemeinde Sankt Kanzian am Klopeiner See, Austria
od 193 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 4 gości
Simmering, Wiedeń, Austria
od 202 zł
Booking.com
4,2
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Austrii

 • TV (74.837)
 • Kuchnia (68.051)
 • Internet (65.581)
 • Balkon/Patio (62.651)
 • Dla niepalących (62.126)
 • Ogród (47.335)
 • Zmywarka (43.465)
 • Garaż (40.815)
 • Mikrofalówka (38.049)
 • Grill (24.752)
 • Pralka (23.822)
 • Basen (19.530)

Indeks cen i dostępności, Austria

Wykaz cen apartamentów i domów w Austrii

Przeanalizowaliśmy dane dotyczące cen i umieściliśmy je na wykresie, który pokazuje ceny za wynajem na najbliższe 12 miesięcy w Austrii. 570 zł to najwyższa średnia cena w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Natomiast ceny w październiku spadają do poziomu 386 zł za noc (20.10 - 27.10).

Informacja o dostępności apartamentów i domów w Austrii

Sprawdź obłożenie w Austrii na naszym wykresie. W grudniu(29.12 - 5.01), tylko 20% obiektów jest dostępnych. Z drugiej strony, tydzień z największą ilością dostępnych obiektów przypada na wrzesień (22.09 - 29.09).

Nocleg w Austrii: wymarzone wakacje dla całej rodziny

Austria, kraj pełen gór, jezior i rzek, w którym przenikają się wpływy wszystkich nacji i kultur należących niegdyś do wielkiego Imperium Habsburskiego. Idealne miejsce, by wraz z całą rodziną wybrać się na szlak, popływać w krystalicznie czystych wodach lub też pozwiedzać piękne, historyczne miasta. Także na romantyczny urlop we dwoje warto udać się do Austrii, do domku w malowniczych Alpach lub w nastrojowym Wiedniu.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać?

W zależności od miasta czy regionu Austrii, w którym wynajmiemy nocleg, warto rozważyć dojazd własnym samochodem. Chociaż sieć połączeń wewnątrz kraju jest dobrze rozbudowana, w niektóre tereny trudno jest dojechać z Polski transportem publicznym. Jeśli zdecydujemy się na auto, należy jednak pamiętać o obowiązku wykupienia winiety.

Z Warszawy i Krakowa dolecieć możemy do Grazu, Salzburga i Wiednia, przy czym jedynie wiedeńskie lotnisko obsługuje połączenia bezpośrednie. Pociągiem bez przesiadek dotrzemy również jedynie do Wiednia, z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa i Katowic. Ciekawą i niedrogą alternatywą są firmy autokarowe, które oferują przewozy z Polski do największych austriackich miast: Wiednia, Grazu, Linzu, Salzburga, Innsbrucka, Klagenfurtu i Bregencji. Do mniejszych miejscowości trzeba jednak dojechać stamtąd transportem lokalnym.

Drogi do Austrii wiodą przez trzy państwa: Czechy, Niemcy oraz Słowację. Jeśli wybieramy się do Wiednia, Grazu lub Klagenfurtu z Polski zachodniej, najłatwiej jest podążyć autostradą A1 przez Polskę i Czechy aż do Brna, a stamtąd udać się w kierunku granicy austriackiej. Jeśli wybieramy się w te tereny z Polski wschodniej, najprościej będzie przejechać przez Słowację aż do Bratysławy, skąd już bardzo blisko jest do Wiednia. Aby dojechać do domków letniskowych w zachodniej Austrii, w okolicach Salzburga, Innsbrucka czy Bregencji, najlepiej będzie jechać przez Niemcy, kierując się na Monachium, a tam zjechać na jedną z autostrad wiodących na południe lub południowy wschód.

Pogoda i klimat

Klimat w Austrii

Klimat jest w Austrii równie zróżnicowany, co rzeźba terenu: w Alpach i na przedgórzach ma on zupełnie inne cechy niż na nizinach w północno-wschodniej części kraju. W górach klimat jest ostrzejszy, lata są stosunkowo chłodne i deszczowe, a w zimie stosunkowo długo utrzymują się temperatury na minusie. Takie warunki sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. W Tyrolu można jeździć na nartach niemal cały rok, bo kiedy pokrywa śnieżna się roztopi, wciąż pozostają do dyspozycji lodowce.

Na nizinach Dolnej Austrii i Burgenlandu lata bywają bardzo gorące i raczej suche. Również w zimie opady są niewielkie. Południowe krańce kraju, okolice Klagenfurtu, znajdują się z kolei w strefie wpływu ciepłego i łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, co stwarza świetne warunki do kąpieli w pięknych górskich jeziorach. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, o jakiej porze roku i w jakiej części Austrii zarezerwujemy noclegi, znajdziemy w tym niezwykle zróżnicowanym kraju możliwości spędzania wolnego czasu adekwatne do pogody.

Atrakcje turystyczne

To trzeba zobaczyć

Po całym kraju rozsiane są liczne zabytki z różnych epok, od rzymskich ruin w Petronell-Carnuntum aż po secesyjne kamienice w Wiedniu. Wręcz nie sposób zarezerwować nocleg w Austrii i nie znaleźć się w pobliżu przynajmniej jednego historycznego miejsca.

Najwięcej zabytków znajdziemy w głównych austriackich miastach. W stolicy czekają zjawiskowe rezydencje dynastii Habsburgów na czele z barokowym pałacem Schönbrunn i jego wspaniałymi ogrodami. Wielbiciele muzyki poważnej powinni udać się do romantycznego Salzburga, rodzinnego miasta Mozarta, by podziwiać jego rodzinny dom i dumny Hohensalzburg, największą twierdzę w Europie Środkowej. Wśród urwistych Alp z kolei pyszni się średniowieczna starówka Innsbrucka, skupiona wokół lśniącej kamienicy Goldenes Dachl.

Jednak w drodze do swojego domku letniskowego w Austrii warto się zatrzymać również w mniejszych miejscowościach. Najmniejsza ze stolic krajów związkowych, Eisenstadt, może się przykładowo poszczycić przepięknym pałacem arystokratycznego rodu Esterhazy oraz wytworami licznych lokalnych winnic. Winorośl dominuje również w krajobrazie malowniczej doliny Wachau, zaliczanej do światowego dziedzictwa UNESCO. Spośród naddunajskich wzgórz wyrastają tutaj takie perły architektury jak największe austriackie opactwo w Melk czy imponujące ruiny zamków Aggstein i Dürnstein.

Atrakcje dla rodziny

Austria z dziećmi

Jeśli chcemy spędzić wakacje z najbliższymi, domki w Austrii są doskonałym pomysłem: oferują one nie tylko przestrzeń dla całej rodziny, ale również bliskość atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. W górach latem znajdziemy łatwe, malownicze szlaki i przytulne schroniska, zimą zaś wśród setek kilometrów tras zjazdowych i biegowych czekają również szkółki narciarskie i łagodne stoki dla najmłodszych. Nad jeziorami Nezyderskim, Bodeńskim czy Wörthersee rozciągają się piękne, piaszczyste plaże, nierzadko urozmaicone nowoczesnymi placami zabaw.

Młodzi miłośnicy zwierząt będą zachwyceni ogromnym, historycznym ZOO w wiedeńskim parku Schönbrunn. Interesujący, alpejski ogród zoologiczny znajduje się również na stokach góry Pfänder na skraju Bregencji; można do niego dotrzeć zabytkową kolejką linową. Po całym kraju rozsiane są też stadniny i gospodarstwa agroturystyczne, które często i chętnie organizują imprezy dla najmłodszych.

Zarówno dzieci, jak i dorośli doskonale bawić się będą również w licznych austriackich parkach rozrywki. Od historycznego wesołego miasteczka Prater w Wiedniu przez Europę w miniaturce w klagenfurckim skansenie Minimundus aż po rezerwat wodospadów w podsalzburskim Krimml znajdziemy tu wszystko, czego dusza zapragnie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Austrii Casamundo Noclegi w Austrii Interhome Noclegi w Austrii TripAdvisor Noclegi w Austrii Novasol Noclegi w Austrii Wimdu Noclegi w Austrii edom Noclegi w Austrii HomeAway Noclegi w Austrii BookApart.com Noclegi w Austrii Noclegowo.pl Noclegi w Austrii 9flats.com Noclegi w Austrii HouseTrip Noclegi w Austrii Belvilla Noclegi w Austrii DanCenter Noclegi w Austrii IdoSell Booking Noclegi w Austrii Holiday Home Noclegi w Austrii Inter Chalet Noclegi w Austrii only-apartments Noclegi w Austrii Migoa Noclegi w Austrii

Austria - Podróżnicze Inspiracje

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje