Noclegi, campingi i domki Austria

Porównano 124.637 dostępnych noclegów, znalezionych na 65 stronach rezerwacyjnych
Austria
Oszczędź nawet do 44%

Najlepsze Okazje w Austrii

-39%
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Ehrwald, Gemeinde Ehrwald, Austria
od 131 zł 213 zł
Only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
-30%
Apartament ∙ 2 gości
Gemeinde Pusterwald, Powiat Murtal, Austria
od 147 zł 209 zł
Only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
-44%
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Steinach am Brenner, Gemeinde Steinach am Brenner, Austria
od 135 zł 242 zł
Easy Reserve
5,0
Zobacz ofertę

Znajdź oferty dopasowane do Twoich potrzeb spośród 124.637 obiektów noclegowych w Austrii, pochodzących z różnych stron partnerskich. HomeToGo błyskawicznie wybiera dla Ciebie najlepsze oferty, porównując wszystkie dostępne noclegi.

Polecane noclegi w Austrii

Zarezerwuj nocleg w Austrii: od 129 zł za noc

-23%
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sankt Martin bei Lofer, Gemeinde Sankt Martin bei Lofer, Austria
od 122 zł 159 zł
edom
4,4
Zobacz ofertę
-53%
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sankt Anton am Arlberg, Gemeinde Sankt Anton am Arlberg, Austria
od 126 zł 269 zł
edom
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 3 gości ∙ 1 sypialnia
Sölden, Gemeinde Sölden, Austria
od 132 zł
edom
4,7
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Sölden, Gemeinde Sölden, Austria
od 129 zł
edom
4,2
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 3 sypialnie
Sonnhalb, Hüttau, Austria
od 135 zł
edom
4,5
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Ehrwald, Gemeinde Ehrwald, Austria
od 137 zł
Only-apartments
5,0
Zobacz ofertę
-34%
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Treffen am Ossiacher See, Gemeinde Treffen am Ossiacher See, Austria
od 134 zł 201 zł
edom
4,8
Zobacz ofertę
Dom ∙ 4 gości
Liesing, Gemeinde Lesachtal, Austria
od 286 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Apartament ∙ 5 gości ∙ 2 sypialnie
Bärnkopf, Gemeinde Bärnkopf, Austria
od 400 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty z balkonem

Balkon/Patio
Apartament ∙ 6 gości ∙ 1 sypialnia
Semmering, Gemeinde Semmering, Austria
od 129 zł
edom
4,5
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Neumarkt am Wallersee, Gemeinde Neumarkt am Wallersee, Austria
od 131 zł
edom
4,3
Zobacz ofertę
Balkon/Patio
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Zwieselstein, Gemeinde Sölden, Austria
od 129 zł
edom
4,4
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Obiekty przyjazne zwierzętom

Przyjazny zwierzętom
Apartament ∙ 4 gości ∙ 1 sypialnia
Huben, Längenfeld, Austria
od 130 zł
edom
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Resort ∙ 2 gości
Walchsee, Gemeinde Walchsee, Austria
od 130 zł
edom
4,7
Zobacz ofertę
Przyjazny zwierzętom
Agroturystyka ∙ 2 gości
Gutau, Gemeinde Gutau, Austria
od 181 zł
Booking.com
4,9
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Domy z sauną

Sauna
Apartament ∙ 2 gości
Telfs, Gemeinde Telfs, Austria
od 266 zł
Booking.com
4,1
Zobacz ofertę
Sauna
Dom ∙ 4 gości ∙ 4 sypialnie
Wenns, Gemeinde Wenns, Austria
od 432 zł
Booking.com
4,7
Zobacz ofertę
Sauna
Dom ∙ 2 gości ∙ 1 sypialnia
Höfen, Gemeinde Höfen, Austria
od 236 zł
Booking.com
4,6
Zobacz ofertę
Zobacz wszystkie oferty

Najczęściej wybierane udogodnienia w Austrii

 • Kuchnia (105.605)
 • Internet (100.388)
 • TV (95.641)
 • Dla niepalących (69.247)
 • Garaż (68.328)
 • Balkon/Patio (63.579)
 • Ogród (54.488)
 • Zmywarka (53.065)
 • Mikrofalówka (44.719)
 • 1 zwierzę dozwolone (41.891)
 • Pralka (40.961)
 • Grill (28.698)
W Austrii, jest dużo alternatyw, jeśli poszukujesz noclegu akceptującego zwierzęta. Co więcej, przyjazne zwierzętom obiekty w Austrii, kosztują przeciętnie 640 zł za dzień. Znajdziesz również różne rodzaje zakwaterowania, jeśli chcesz być blisko centrum miasta, gdyż kilka obiektów noclegowych do 2 km od centrum miasta akceptuje czworonogi.

Indeks cen i dostępności, Austria

Wykaz cen apartamentów i domów w Austrii

Przeanalizowaliśmy dane dotyczące cen i umieściliśmy je na wykresie, który pokazuje ceny za wynajem na najbliższe 12 miesięcy w Austrii. 580 zł to najwyższa średnia cena w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Natomiast ceny w maju spadają do poziomu 391 zł za noc (18.05 - 25.05).

Informacja o dostępności apartamentów i domów w Austrii

Sprawdź obłożenie w Austrii na naszym wykresie. W grudniu(29.12 - 5.01), tylko 11% obiektów jest dostępnych. Z drugiej strony, tydzień z największą ilością dostępnych obiektów przypada na marzec (30.03 - 6.04).

Noclegi w Austrii

W Austrii, apartamenty są najczęstszym noclegiem. Poza tym, te obiekty noclegowe średnio mają 67 m² i kosztują 617 zł za dzień. Warto również wiedzieć, że w większości apartamenty mogą przyjąć 5 osób, co sprawia, że jest to odpowiednie miejsce dla rodzin i grup. Jeśli wolisz zarezerwować inny rodzaj zakwaterowania sprawdź domy, które stanowią drugi najbardziej popularny nocleg w Austrii. Nasze dane wskazują, że przeciętna cena noclegu typu: domy wynosi 703 zł za noc za przestrzeń o powierzchni 104 m².

Nocleg w Austrii: wymarzone wakacje dla całej rodziny

Austria, kraj pełen gór, jezior i rzek, w którym przenikają się wpływy wszystkich nacji i kultur należących niegdyś do wielkiego Imperium Habsburskiego. Idealne miejsce, by wraz z całą rodziną wybrać się na szlak, popływać w krystalicznie czystych wodach lub też pozwiedzać piękne, historyczne miasta. Także na romantyczny urlop we dwoje warto udać się do Austrii, do domku w malowniczych Alpach lub w nastrojowym Wiedniu.

Zobacz wszystkie oferty
Dojazd

Jak dojechać?

W zależności od miasta czy regionu Austrii, w którym wynajmiemy nocleg, warto rozważyć dojazd własnym samochodem. Chociaż sieć połączeń wewnątrz kraju jest dobrze rozbudowana, w niektóre tereny trudno jest dojechać z Polski transportem publicznym. Jeśli zdecydujemy się na auto, należy jednak pamiętać o obowiązku wykupienia winiety.

Z Warszawy i Krakowa dolecieć możemy do Grazu, Salzburga i Wiednia, przy czym jedynie wiedeńskie lotnisko obsługuje połączenia bezpośrednie. Pociągiem bez przesiadek dotrzemy również jedynie do Wiednia, z Trójmiasta, Warszawy, Krakowa i Katowic. Ciekawą i niedrogą alternatywą są firmy autokarowe, które oferują przewozy z Polski do największych austriackich miast: Wiednia, Grazu, Linzu, Salzburga, Innsbrucka, Klagenfurtu i Bregencji. Do mniejszych miejscowości trzeba jednak dojechać stamtąd transportem lokalnym.

Drogi do Austrii wiodą przez trzy państwa: Czechy, Niemcy oraz Słowację. Jeśli wybieramy się do Wiednia, Grazu lub Klagenfurtu z Polski zachodniej, najłatwiej jest podążyć autostradą A1 przez Polskę i Czechy aż do Brna, a stamtąd udać się w kierunku granicy austriackiej. Jeśli wybieramy się w te tereny z Polski wschodniej, najprościej będzie przejechać przez Słowację aż do Bratysławy, skąd już bardzo blisko jest do Wiednia. Aby dojechać do domków letniskowych w zachodniej Austrii, w okolicach Salzburga, Innsbrucka czy Bregencji, najlepiej będzie jechać przez Niemcy, kierując się na Monachium, a tam zjechać na jedną z autostrad wiodących na południe lub południowy wschód.

Pogoda i klimat

Klimat w Austrii

Klimat jest w Austrii równie zróżnicowany, co rzeźba terenu: w Alpach i na przedgórzach ma on zupełnie inne cechy niż na nizinach w północno-wschodniej części kraju. W górach klimat jest ostrzejszy, lata są stosunkowo chłodne i deszczowe, a w zimie stosunkowo długo utrzymują się temperatury na minusie. Takie warunki sprzyjają uprawianiu sportów zimowych. W Tyrolu można jeździć na nartach niemal cały rok, bo kiedy pokrywa śnieżna się roztopi, wciąż pozostają do dyspozycji lodowce.

Na nizinach Dolnej Austrii i Burgenlandu lata bywają bardzo gorące i raczej suche. Również w zimie opady są niewielkie. Południowe krańce kraju, okolice Klagenfurtu, znajdują się z kolei w strefie wpływu ciepłego i łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, co stwarza świetne warunki do kąpieli w pięknych górskich jeziorach. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, o jakiej porze roku i w jakiej części Austrii zarezerwujemy noclegi, znajdziemy w tym niezwykle zróżnicowanym kraju możliwości spędzania wolnego czasu adekwatne do pogody.

Atrakcje turystyczne

To trzeba zobaczyć

Po całym kraju rozsiane są liczne zabytki z różnych epok, od rzymskich ruin w Petronell-Carnuntum aż po secesyjne kamienice w Wiedniu. Wręcz nie sposób zarezerwować nocleg w Austrii i nie znaleźć się w pobliżu przynajmniej jednego historycznego miejsca.

Najwięcej zabytków znajdziemy w głównych austriackich miastach. W stolicy czekają zjawiskowe rezydencje dynastii Habsburgów na czele z barokowym pałacem Schönbrunn i jego wspaniałymi ogrodami. Wielbiciele muzyki poważnej powinni udać się do romantycznego Salzburga, rodzinnego miasta Mozarta, by podziwiać jego rodzinny dom i dumny Hohensalzburg, największą twierdzę w Europie Środkowej. Wśród urwistych Alp z kolei pyszni się średniowieczna starówka Innsbrucka, skupiona wokół lśniącej kamienicy Goldenes Dachl.

Jednak w drodze do swojego domku letniskowego w Austrii warto się zatrzymać również w mniejszych miejscowościach. Najmniejsza ze stolic krajów związkowych, Eisenstadt, może się przykładowo poszczycić przepięknym pałacem arystokratycznego rodu Esterhazy oraz wytworami licznych lokalnych winnic. Winorośl dominuje również w krajobrazie malowniczej doliny Wachau, zaliczanej do światowego dziedzictwa UNESCO. Spośród naddunajskich wzgórz wyrastają tutaj takie perły architektury jak największe austriackie opactwo w Melk czy imponujące ruiny zamków Aggstein i Dürnstein.

Atrakcje dla rodziny

Austria z dziećmi

Jeśli chcemy spędzić wakacje z najbliższymi, domki w Austrii są doskonałym pomysłem: oferują one nie tylko przestrzeń dla całej rodziny, ale również bliskość atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. W górach latem znajdziemy łatwe, malownicze szlaki i przytulne schroniska, zimą zaś wśród setek kilometrów tras zjazdowych i biegowych czekają również szkółki narciarskie i łagodne stoki dla najmłodszych. Nad jeziorami Nezyderskim, Bodeńskim czy Wörthersee rozciągają się piękne, piaszczyste plaże, nierzadko urozmaicone nowoczesnymi placami zabaw.

Młodzi miłośnicy zwierząt będą zachwyceni ogromnym, historycznym ZOO w wiedeńskim parku Schönbrunn. Interesujący, alpejski ogród zoologiczny znajduje się również na stokach góry Pfänder na skraju Bregencji; można do niego dotrzeć zabytkową kolejką linową. Po całym kraju rozsiane są też stadniny i gospodarstwa agroturystyczne, które często i chętnie organizują imprezy dla najmłodszych.

Zarówno dzieci, jak i dorośli doskonale bawić się będą również w licznych austriackich parkach rozrywki. Od historycznego wesołego miasteczka Prater w Wiedniu przez Europę w miniaturce w klagenfurckim skansenie Minimundus aż po rezerwat wodospadów w podsalzburskim Krimml znajdziemy tu wszystko, czego dusza zapragnie.

Nasi partnerzy to między innymi:

Booking.com Noclegi w Austrii Casamundo Noclegi w Austrii Interhome Noclegi w Austrii TripAdvisor Noclegi w Austrii Novasol Noclegi w Austrii edom Noclegi w Austrii HomeAway Noclegi w Austrii BookApart.com Noclegi w Austrii Noclegowo.pl Noclegi w Austrii 9flats.com Noclegi w Austrii HouseTrip Noclegi w Austrii Belvilla Noclegi w Austrii DanCenter Noclegi w Austrii IdoSell Booking Noclegi w Austrii Holiday Home Noclegi w Austrii Inter Chalet Noclegi w Austrii Only-apartments Noclegi w Austrii Migoa Noclegi w Austrii

Zobacz inne popularne atrakcje

Popularne kierunki podróży

Sprawdź inne popularne miejsca na wakacje